Şenocak'tan Kaftancıoğlu'na: Boğaz yazın derindir

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun, "Önümüzdeki süreçte bir erken seçimle veya başka bir şekilde bir iktidar değişikliğini, hatta bir sistem değişikliğini görüyorum" sözlerine AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak'tan yanıt: "Haberi olsun; Boğaz bu mevsim serin, yazın da derindir."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun partisi ile ilgili yaptığı değerlendirmelere sosyal medyada verdiği yanıtta, "CHP İl Başkanı, genlerine uygun maceralar arıyor. Haberi olsun; Boğaz bu mevsim serin, yazın da derindir” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, dün Halk TV’de katıldığı programda AK Parti'ye eleştirilerde bulunarak şunları söyledi: “Şöyle bir gerçeklik var ki bu korkuları, bu savrulmaları, akılla değil öfkeyle hırsıyla 1 kişinin aklıyla iş yapmaları iktidarı hiç iyi bir yere götürmüyor. Önümüzdeki süreçte bir erken seçimle veya başka bir şekilde bir iktidar değişikliğini, hatta bir sistem değişikliğini görüyorum. Bu ülkede halkın gerçekten gözü açıldı.”

Kaftancıoğlu'nun bu açıklamasına sosyal medyada tepki gösteren hükümete yakın hesaplarda, “Önümüzdeki süreçte bir erken seçimle veya başka bir şekilde” ifadesi “darbe çağrısı yapıyor” şeklinde yorumlandı, Kaftancıoğlu'nu tehdit eden mesajlar da atıldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da Kaftancıoğlu'nun sözlerine 15 Temmuz hatırlatmasıyla yanıt verdi. Bayram Şenocak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Seçimle olmazsa bir şekilde’ Milletimiz buna en son yelteneni 15 Temmuz’da Şehitler Köprüsü’nden Boğaz’a dökmüştü. Anlaşılan bünyesine demokrasi fazla gelen CHP İl Başkanı, genlerine uygun maceralar arıyor. Haberi olsun; Boğaz bu mevsim serin, yazın da derindir” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)