Akşener: Dedikleri olmuyorsa Bilim Kurulu istifa etmeli

Bilim Kurulu'nun 'tam karantina' isteğini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın reddettiğini öne süren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önerilerin kamuoyuna açıklanması çağrısı yaptı. Akşener, "Eğer dedikleri olmuyorsa da istifa etmek zorundalar. Onlar bilim insanı" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, korona virüsüyle mücadele için Bilim Kurulu'nun 'tam karantina' isteğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın reddettiğini iddia etti. Akşener, Bilim Kurulu'nun önerilerini kamuoyuna açıklaması çağrısında bulundu.

Gazeteci Cüneyt Özdemir'in YouTube kanalına konuşan Akşener, "Bilim Kurulu'nun önerileri Erdoğan'a bağlı" dedi. Akşener, şöyle devam etti: "Tam karantina istediklerini bizler biliyoruz. Bunun yerine getirilmesi gerekirdi. Ama Erdoğan bunu reddetti. Bilim insanlarına buradan çağrım var. Ne önerdiklerini milletle, vatandaşla bizlerle paylaşmak mecburiyetindeler. Eğer dedikleri olmuyorsa da istifa etmek zorundalar. Onlar siyasi bir makam değil, onlar bilim insanı. Çoğu da ona buna mecburiyeti olan insanlar değil. Bu kişiler eğer dedikleri olmuyorsa bunun da gereğini yapmaları lazım. Çünkü Türk bilim dünyası bunun vebalini taşıyamaz" dedi.

'ERDOĞAN'IN DÜŞMANI DEĞİLİZ'

Bu dönemin sırt sırta verilmesi gereken bir dönem olduğunu ifade eden Akşener, "Biz Sayın Erdoğan'ın düşmanı değiliz. Dolayısıyla yapılabilecek konularda biz de bildiklerimizi paylaşmayı sürdürüyoruz. Ama kırmızı kuvvetler mavi kuvvetler dili devam ediyor. Acemi oldukları ortaya çıktı. 'Sizin dediğinizi yapmayacağım kardeşim' diyor. Ama muhalefet partisinin de akıllı önerileri var" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)