Bismil'de eşbaşkanlar 10 'kardeş aile' seçti

Yerlerine kayyım atanan Bismil Belediye Eşbaşkanları Gülşen Özer ve Orhan Ayaz, 10 aileyi kardeş aile seçtiklerini açıklayarak HDP'nin 'Kardeş Aile Kampanyası'na destek çağrısı yaptı. HDP'li milletvekilleri de 10 aile ile dayanışmaya girecek.
Gülşen Özer ve Orhan Ayaz HDP'nin Kardeş Aile Kampanyası'na katıldı. Fotoğraf: MA

DUVAR – Görevden alınarak yerlerine kayyım atanan Bismil Belediyesi Eşbaşkanları Gülşen Özer ve Orhan Ayaz, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) korona virüsüne karşı dezavantajlı yurttaşların ekonomik yüklerini azaltmak için başlattığı “Kardeş Aile Kampanyası” kapsamında 10 kardeş aile ilan ettiklerini duyurdu.

Kampanyaya destek çağrısı yapan eşbaşkanlar şunları söyledi: “Bu kampanya ile amaçlanan tüm il, ilçe, belde ve mahallelerde tüm halkımıza ulaşmak, destek ve dayanışma içinde olmak ve halkımızın yalnız olmadığını tüm cümle cihana göstermektir. Özellikle ihtiyaç sahibi ailelerimize, insanlarımıza yalnız olmadıklarını göstermek ve halkımızı namerde muhtaç etmemektir. Tüm alanlarda kurulacak tespit komisyonları ile ilk etapta seçilmiş milletvekillerimiz on ailemiz ile dayanışma içerisinde olacaklardır. Gerekli gıda ve yardım paketleri hazırlanacak ve her konuda ailelerimiz ile destek ve dayanışma gösterilecektir. Bismil Belediye Eşbaşkanları olarak Bismil ilçemiz HDP tespit komisyonları üzerinden on ailemizle ‘kardeş aile’ kapsamında destek ve dayanışma içerisinde olacağız. Tarihi öneme sahip bu zor süreçte partimizin tüm seçilmişleri, yöneticilerini, üyelerini, ilçemizdeki iş insanlarını ve halkına gönül vermiş güzel yürekli insanlarımızı bu kampanyaya imkan ve olanakları ölçüsünde destek vermeye, halkımızın yalnız olmadığını, zorlukların üstesinden beraber geleceğimizi göstermeye davet ediyoruz.” (MA)