Özel'den Soylu'ya yanıt: İnsan biraz utanır

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in Grup Yorum üyesi Helin Bölek'e ilişkin tweeti üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Gerçek yüzünüz bir kere daha görüldü, örgüt yalakaları" dedi. Özel de, Soylu'ya Twitter'dan yanıt verdi: "Örgüt yalakası, senin gibi bir örgütten finansman elde edendir; bir örgütü kampanyasında kullanandır; bir örgüte ne istediyse verendir."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Grup Yorum üyesi Helin Bölek'in ölüm orucunun 288. gününde vefat etmesinin ardından CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Twitter hesabından, "Grup Yorum mensubu sanatçı Helin Bölek'in ölüm orucundayken yaşamını yitirmesinin üzüntüsü içindeyiz. Gün, ölüm orucunu sürdüren Mustafa Koçak ve İbrahim Gökçek'i yaşatmak için harekete geçme günüdür. Talepler yerine getirilmeli, toprağa yeni bir canın düşmesi engellenmelidir" mesajını paylaştı.

SOYLU: TEDAVİYİ ENGELLEYEN SİZSİNİZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu mesaj nedeniyle Özel'e suçlamalar yönelterek, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: "Hastaneye kaldırıldığı halde DHKP-C’nin talimatıyla tedavisini engelleyerek hastaneden çıkartıp ölüme yatıran sizin milletvekilleriniz. Ölümü kutsallaştırıp DHKP-C’nin değirmenine ölü taşıyan da sizsiniz. Gerçek yüzünüz bir kere daha görüldü, örgüt yalakaları."

ÖZEL: BİZ YAŞAMI KUTSUYORUZ

Süleyman Soylu’nun kendisi etiketleyerek yaptığı paylaşıma CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, tepki gösterdi. Özel, Soylu'ya şu sözlerle yanıt verdi: "CHP'nin adını bir örgütle yan yana getirirken insan biraz utanır Süleyman Soylu. Örgüt yalakası, senin gibi bir örgütten finansman elde edendir; bir örgütü kampanyasında kullanandır; bir örgüte ne istediyse verendir. Senin ve DHKP-C’nin aksine ölümü değil yaşamı kutsuyoruz!” dedi.

EYLEM DEVAM EDİYOR

Grup Yorum üyeleri, cezaevindeki üyelerinin tahliye edilmesi, İçişleri Bakanlığı tarafından haklarında çıkarılan yakalama kararlarının kaldırılması, konser yasaklarının ve İdil Kültür Merkezi üzerindeki baskıların son bulması talebiyle başlatmış olduğu açlık grevini, ölüm orucuna dönüştürmüştü.

Bölek ve Gökçek, 11 Mart’ta polis zoru ile Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış, ancak tıbbı müdahaleye izin vermemişlerdi.

Helin Bölek, ölüm orucu eyleminin 288. gününde vefat etti, cenazesinin yıkanması dahi engellendi. Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'in açlık grevi ise sürüyor.

(HABER MERKEZİ)

Helin Bölek'in cenazesinin yıkanmasına izin verilmediHelin Bölek'in cenazesinin yıkanmasına izin verilmedi