AK Partili Kiler'den CHP'li Özkoç'u tehdit: Ne zaman gelse aynı muameleyi görecek

CHP'li Engin Özkoç'a yumruk atan isimlerden olan AK Partili Vahit Kiler, "Ne zaman meclise gelse aynı muameleyi görecek, eksik olanı tamamlayacağız" dedi. Özkoç için ağır sözler sarf eden Kiler, "Dışarıda o sözleri bir şahsa etsin, çeker vururlar" ifadesini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında ağır ifadeler kullandı. Özkoç'un bir yerlerinin kırılması gerektiğini söyleyen Kiler, Meclis'e her geldiğinde saldıracaklarını dile getirdi.

Bitlis'in Ahlat ilçesinde partisinin kongresine katılan Kiler, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sözleri sonrası Meclis'te çıkan kavgayla ilgili konuştu. Bitlis News'te yer alan habere göre, Özkoç'a yumruk atan isimlerden biri olan Kiler, “O alçağın o Meclis'ten çıkarken muhakkak bir yerlerinin kırılarak çıkması lazımdı, elini kolunu sallayarak çıkması içimi soğutmadı” dedi. Kiler, şunları söyledi:

'ÇEKER VURURLAR'

"Meclisteki toplantıdan sonra o insan müsveddesi gelip kürsüde konuştu. Tek amaçları vardı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla geldi, tek amacı vardı meclisi germek, kavga çıkarmak, belki de büyük bir olay çıkarmaktı. Geçen günkü meclisteki o hainin, o alçağın, o onursuzun, çok affedersiniz o şerefsizin söylemleri bundan ibarettir. Diğer türlü hiç kimse hele hele bir milletvekili parlamentoda o sözleri bir şahsa dahi kullanamaz, bırakın bir devlet başkanını sıradan bir şahsa dahi kullanamaz. Dışarıda o sözleri bir şahsa etsin çeker vururlar."

'ZEVKLE ELİMİZİ KALDIRACAĞIZ'

"Siz o alçakça ifadeleri kullanacaksınız, utanmadan sıkılmadan gelip Meclis kürsüsüne çıkıp konuşma hadsizliğini kendinizde bulacaksınız. O gün geri duracak zaman değildi, o gün o hadsize haddini bildirecek zamandı ve Rabbim nasip etti sizden aldığımız güçle ona haddini bildirdik. O şahıs, o insan müsveddesi bundan sonra inşallah o Meclis'e gelmez. Ne zaman Meclis'e gelse aynı muameleyi görecek, eksik olanı tamamlayacağız. Ama tezkere Meclis'e geldi, dokunulmazlığı önümüzdeki hafta kaldırılsa, biz de Meclis'te zevkle elimizi kaldıracağız ve o alçağın, o vatan haininin milletvekilliğini düşüreceğiz, bir daha Meclis'e giremeyecek." (HABER MERKEZİ)

Özkoç'u yumruklayan Yıldız'ın eli kırılmışÖzkoç'u yumruklayan Yıldız'ın eli kırılmış

Özkoç: Yumruklar bizi yıldıramazÖzkoç: Yumruklar bizi yıldıramaz

TBMM Genel Kurulu'nda kavgaTBMM Genel Kurulu'nda kavga