Kemal Kılıçdaroğlu: Millet İttifakı iktidarında şehitler tepesi boş kalacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İdlib'de TSK'ya yönelik saldırıyla ilişkin yaptığı açıklamada, "Tuzun koktuğu yerde ne denir? Söz veriyorum, Millet İttifakı'nın iktidarında şehitler tepesi boş kalacak. Bir tek askerimizin tırnağına zarar gelmesini istemiyoruz" dedi. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ise "Bugün Erdoğan’ın yaptığı açıklama beni derinden yaraladı, daha cenazeler defnedilmedi, bu nasıl konuşma, bu nasıl kahkaha?" diyerek eleştirdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İdlib saldırısında yönelik yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. "Erdoğan'ın açıklamaları beni derinden yaraladı" diyen CHP lideri, "Bütün milletime söz veriyorum. Millet İttifakı'nın iktidarında şehitler tepesi boş kalacak" dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

Bugün Erdoğan’ın yaptığı açıklama beni derinden yaraladı, daha cenazeler defnedilmedi, bu nasıl konuşma, bu nasıl kahkaha? Biz nasıl kabul edeceğiz bunu? Derdi benim… Ne istiyorsun benden? Şu memlekete başsağlığı dileyelim, bari şu günde kavga etmeyelim, yaralarımızı saralım. ‘Şehitler tepesi boş kalmayacak’ diyor. Ben buradan bütün milletime söz veriyorum. Millet ittifakının iktidarında şehitler tepesi boş kalacak. Hiçbir askerimizin tırnağına zarar gelmeyecek. Yazık günah değil mi askerimize? Türkiye’nin başına bu belayı niye açtınız kardeşim ya? Bu Meclis niye var? Meclis toplansın. Erdoğan gelsin Meclis’e bir açıklama yapsın. Niye gelmiyor? Kahraman ordumuzun bütün mensuplarını kucaklıyoruz. Onlar özveriyle görev yapıyorlar hayatlarını feda ediyorlar. Annelerin hangi acılar içinde olduğunu ben biliyorum. Bana dertlerini anlatıyorlar. Dolayısıyla hiç kimsenin tırnağına zarar gelmesini istemeyiz. Söyleyeceklerim bu kadar. Tuzun koktuğu yerde ne söylenir ya!" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün milletvekilleriyle bir araya geldiği İstanbul'da yaptığı konuşmasında, "Şehitler Tepesi hiçbir zaman boş kalmayacak. 36 şehidimiz inanıyorum ki bu milletin vatan kılınması mücadelesinin zirve yaptığı noktalardır" sözlerini kaydetmişti. (HABER MERKEZİ)