Beştepe, CHP ve MHP'de İdlib toplantısı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde İdlib gündemiyle toplantı yapıldı. Ankara'da bulunan CHP MYK üyeleri İdlib'deki gelişmeleri görüşmek üzere toplantıya çağrıldı. İYİ Parti lideri Meral Akşener de Cumhurbaşkanı Erdoğan'la telefon görüşmesi gerçekleştirdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Başkanlık Divanı üyeleriyle toplantı yaptı.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında Beştepe'de, Suriye'nin İdlib bölgesindeki gelişmeleri değerlendirmek üzere toplantı yapıldı.

Habertürk'ten Çimen Çetin'in haberine göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları katıldı.

CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri de İdlib gündemiyle CHP Genel Merkezi'nde toplandı. İdlib'deki gelişmeler üzerine Ankara'da bulunan CHP MYK üyeleri genel merkeze çağrıldı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılacak bir değerlendirmenin ardından yarın da olağanüstü MYK toplantısı yapılması bekleniyor.

AKŞENER, ERDOĞAN'LA GÖRÜŞTÜ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de İdlib'deki gelişmelerle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'la telefonda görüştü.

Akşener, Balıkesir programını iptal ederek, gelişmeleri takip etmek ve değerlendirmek üzere Ankara'ya dönüyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Başkanlık Divanı üyeleriyle birlikte genel merkezde İdlib'deki gelişmeleri değerlendiriyor. MHP'nin twitter hesabından, Bahçeli ve kurmaylarının görüntüsü paylaşılarak, "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, Genel Başkan Yardımcılarımız ile birlikte İdlib’de meydana gelen gelişmeleri parti genel merkezimizde anbean takip ediyor" denildi. (DUVAR)

Hatay Valisi: İdlib'de 33 asker şehit olduHatay Valisi: İdlib'de 33 asker şehit oldu