Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: ByLock listesi neden açıklanmıyor?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a FETÖ ile ilgili yedi soru yöneltti. Kılıçdaroğlu, ByLcok listesinin neden açıklanmadığını, 15 Temmuz'da üst düzey yöneticilerin nerede olduğunu, dönemin MİT ve Genelkurmay Başkanı'nın neden komisyona gönderilmediğini, araştırma komisyonu raporunun neden açıklanmadığını, FETÖ borsasını ve bazı savcıların neden görevden alındığını sordu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "FETÖ'nün siyasi ayağı Erdoğan'dır" sözleri üzerine 500 bin liralık tazminat davası açtığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ ile ilgili yedi soru yöneltti.

Twitter hesabından Erdoğan'ı etiketliyerek "Milletim adına soruyorum…cesaretin varsa cevap bekliyorum!" diye yazan Kılıçdaroğlu'nun soruları şunları:

1- 215 bin 92 kişilik ByLock listesi var. Bu listeyi hiçbir ayıklama yapmadan açıklamak FETO ile mücadelenin toplumsallaştırılması için gerekmiyor mu? Bu durumda listeyi açıklamamak suç değil mi? Suç delilleri neden gizlenir?

2- 15 Temmuz gecesi siyasi parti liderleri, bakanlar, üst düzey yöneticiler, belediye başkanları neredeydi? Neden hain darbe girişimi gecesinin HTS kayıtlan açıklanmıyor?

3- Darbe başarılı olsaydı FETÖ'cüler kimi ya da kimleri yönetime getirecekti? Kimler başta olacaktı? Kimin hangi görevde olacağı belli değil miydi? Hangi gerekçeyle bu listeler açıklanmıyor?

4- 15 Temmuz hain darbe girişiminin araştırılması için TBMM'de bir araştırma komisyonu kuruldu. Bu komisyona darbe gecesinin iki kilit ismi davet edildikleri halde gelmediler. Dönemin MİT Müsteşarı ve dönemin Genelkurmay Başkanı... Komisyona gelip açıklama yapmalarını, sorulara cevap vermelerini neden engelledin?

5- TBMM'nin 15 Temmuz araştırma komisyonu raporu aradan uzun bir süre geçmesine rağmen neden açıklanmıyor?

6- FETÖ borsasını kimler kurdu? FETO borsasını kuranların içinde senin avukatların da var! Avukatlarının mal varlıkları neden incelenmiyor?

7- FETÖ soruşturmasını yapan savcılar neden görevlerinden alındı? (HABER MERKEZİ)