Yeni CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca

CHP Bursa İl Kongresi'nde dört adayın yarıştığı seçimi İsmet Karaca kazanarak CHP Bursa'nın yeni il başkanı oldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP'nin Bursa kongresi çekişmeli bir seçime sahne oldu.  Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan 37'nci Olağan Kongreye, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ve Lale Karabıyık, CHP Bursa Milletvekilleri Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Nilüfer eski Belediye Başkanı Mustaf Bozbey, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Sertaslan, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

Mevcut İl Başkanı Hüseyin Akkuş, İsmet Karaca, Erol Gülmez ve Güner Aklan'ın aday olarak katıldığı kongrede 618 delege oy kullandı. Oyların 294'ünü alan İsmet Karaca, CHP Bursa İl Başkanı oldu. Diğer adaylardan Hüseyin Akkuş 236, Erol Gülmez 69, Güner Aklan ise 19 oy aldı.

31 Mart seçimlerinde Bursa'da yaşanan başarısızlığı tekrar yaşamamak için aday olduğunu söyleyen İsmet Karaca, "İstanbul'un, Ankara'nın, Hatay'ın, Ardahan'ın, Sinop'un coşkusuna ortak olamadık. Bütün Türkiye, Bursa'ya kilitlendi. O gece Türkiye'nin bir çok kentinde başarı hikayeleri varken bizler, televizyonları kapatıp odamıza çekildik. Bu duyguyu tekrar yaşamamak için aday oldum" dedi. (HABER MERKEZİ)