Kılıçdaroğlu: Bize kumpas kurmaya çalışıyorlar, buna izin vermeyeceğiz

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir CHP'liye genel başkanlık için destek önerdiği iddiasıyla ilgili "Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum. Çıksın açıklasın" sözlerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Sen cumhurbaşkanlığını ister ortaya koy, ister koyma, seninle her yerde her ortamda tartışmaya hazırım" diye konuştu.

DUVAR – İzmir’de konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partideki kurultay sürecini işaret ederek, “CHP örgütlerine yönelik ciddi kumpaslar var. Sürecin olumsuz olması için ellerinden geleni yapacaklar. Sandalye atacak, yumruk atacak adam bulacaklar. Bu konularda çok dikkatli olun” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de Harmandalı Düzenli Atık Depolama Sahası Biyogaz Tesisi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi.

Halkın yoksullaştığını belirten Kılıçdaroğlu, “Bunlar vatandaşın derdini bilmiyorlar ama bizimle uğraşmak için çaba harcıyorlar. Bunun için CHP örgütlerine yönelik ciddi kumpaslar var” dedi.

Kurultay süreçlerinde provokasyon yaşanabileceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Defalarca milletvekillerine, belediye başkanlarına, vatandaşlarıma, il başkanlarına söyledim, bakın önümüzde süreçler var mahallere sandıkları koyduk. Demokrasinin işlemesi için elimizden geleni yapacağız. Ama bu sürecin olumsuz olması için ellerinden geleni yapacaklar. Sandalye atacak adam bulacaklar, yumruk atacak adam bulacaklar. Bu konularda çok dikkatli olun. Bu yapan CHP’li değildir, sarayın adamıdır” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’li Muharrem İnce’ye genel başkan olabilmesi için destek önerdiği iddiasıyla ilgili “Ben Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun?” sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

ERDOĞAN’LA HER ORTAMDA TARTIŞMAYA HAZIRIM: Erdoğan’a da onun yakınlarına da sesleniyorum: Sen cumhurbaşkanlığını ister ortaya koy, ister koyma, seninle her yerde her ortamda tartışmaya hazırım. Biz de yürek var, biz de alınteri var, biz de dürüst olmak var. Bu nitelikte olamayan insanlar bize kumpas kurmaya çalışıyorlar. Buna asla izin vermeyeceğiz.

İSTEDİĞİN TELEVİZYONA GELMEYEN NAMERTTİR: Buradan Sayın Erdoğan’a bir daha çağrı yapıyorum. Olur ya benim istediğim televizyona gelmezsin. Olur ya bağımsız görev yapan televizyonlara gelmezsin. Ben senin istediğin televizyona gelmeye hazırım. Nereye gidelim, A Haber’e gidelim, olur gideriz. ATV’ye gideriz. Gelemeyen namerttir.

BENİM ÇOLUK ÇOCUĞUM DOLAR PEŞİNDE KOŞMAZ: Alacaksın devletin gücünü arkana, benim aleyhime, partimin aleyhine bir sürü laf edeceksin ben de sesimi çıkarmayacağım. Ben senin bildiğin adamlardan değilim. Ben alnı temiz, yüreği temiz, insanlar arasında hiçbir ayrım yapmayan biriyim. Benim çoluk çocuğum öyle gidip de dolar peşinde koşmaz. Benim çoluk çocuğum gidip de Amerikalarda büyük binalar satın almaz. Çünkü biz kul hakkı yemekten korkarız.

BELLİ ÇEVRELER ERDOĞAN’IN ELEŞTİRİLERİNİ DESTEKLİYOR: Sadece bu değil. Belli çevreler Erdoğan’ın bana yönelik eleştirilerini özel olarak destekliyorlar. Belli medya grupları, havuz medyası… Onlara da sesleniyorum: Sizin benim nezdimde toplu iğne ucu kadar itibarınız yoktur. Siz zaten itibarsız bir yayın organısınız. Sizler halkı aydınlatmak için değil halkı köreltmek için yayın yapıyorsunuz. Doğruları yazmıyorsunuz. Milletin anası ağladı ya. İşsizlik gelmiş bir bela gibi duruyor.

BAY KEMALLER HARAM YEMEZ: On binlerce çocuk yatağa aç giriyor. Aylık geliri 663 liranın altında olan 8 buçuk milyon insan var. 17 yıldır ne yapıyor bunlar? 17 yıldır köşeyi döndüler, ceplerini doldurdular, yedi sülalelerini zengin ettiler. Peki bu millet ne olacak? Ben söyleyince kızıyorlar. “Bay Kemal” diyorlar. Bay Kemallerin tamamı onurlu insanlardır. Bay Kemaller haram yemez, Bay Kemaller kul hakkı yemez, Bay Kemaller yiğit insanlardır.

BİR SÜRÜ TELEVİZYONUN VAR, BEN YALNIZ GELECEĞİM: Çağrımı yineliyorum, Erdoğan’a söylüyorum: Başkasının önünde konuşmak, iftira atmak, yalan söylemek kolay. Senin bir sürü televizyonun var. İster televizyona yalnız gel, ister ordunla gel, söz veriyorum yalnız başıma gideceğim. Kendine güveniyorsan gelirsin kardeşim. Bizim verilmeyecek hesabımız yoktur. Ama senin gayet iyi biliyorum, gayet iyi tanıyorum, yakınlarını da tanıyorum, köşeyi dönenleri de tanıyorum, fakir fukaranın hakkını boğazından aşağıya indirenleri de tanıyorum.

SEN DE 10 SORU SORACAKSIN BEN DE 10 SORU SORACAĞIM: Sen bana 10 soru soracaksın ben de sana 10 soru soracağım. Sen bana 5 soru soracaksın ben de sana 5 soru soracağım. Sen bana 100 soru soracaksın ben de sana 100 değil 50 soru soracağım, ne olduğunu millet görecek zaten. Sadece bu olayı değil, Tank Palet Fabrikası’nı da soracağım. Onu da dillendiriyorsun. Katar ordusuna bunu kim peşkeş çekti kardeşim? Ben bunları söyleyince rahatsız oluyorlar.

KARŞIMA ÇIKMASA DA BU KONUNUN ARKASINI BIRAKMAYACAĞIM: Bu konunun arkasını bırakmayacağım. Karşıma çıkmasa da bırakmayacağım. Öyle iftira atmak kaçmak yok. Kesinlikle bırakmayacağım. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını sormak benim namus borcumdur. 15 Temmuz şehitleri için para topladılar. Nerede bu para, bilen var mı? Ben bunları dile getirdiğim için her türlü numarayı yapıyorlar. Hangi numarayı çekerseniz çekin sizin ipliğinizi pazara çıkarmak Kılıçdaroğlu’nun görevi olacaktır. (HABER MERKEZİ)