Devlet Bahçeli: Kılıçdaroğlu milli güvenliğe tehdit

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için "milli güvenliğe tehdit" ifadesini kullandı. Bahçeli, "Zamanında yapılacak genel seçimleri öne çekmek amacıyla muhtelif ülkelerdeki muhalefet yöntemlerini sert ve hakaretamiz bir üslupla Türkiye’ye taşımıştır. Milli güvenliğe tehdit bir duruma gelmiştir" şeklinde konuştu.
Fotoğraf: Arşiv

DUVAR – Erken seçim tartışmalarıyla ilgili açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Görüşümüz nettir. Milletvekili genel seçimleri zamanında, yani 2023 yılının Haziran ayında yapılmalıdır” dedi.

Bahçeli, bir CHP’linin genel başkanlık için Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştüğü iddiasını gündeme taşıyan Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan ve parlamenter sisteme geçilmesi şartıyla AK Parti ile koalisyon yapabileceklerini söyleyen Lütfü Türkkan’ı da eleştirdi. Bahçeli, “Rahmi Turan ile İP’li Lütfü Türkkan planlı bir projenin ara elemanlarıdır. CHP’ye yönelik kendi iç bünyesinden tetiklenen ve dış destekle tırmandırılan bir operasyon anlaşılan devreye alınmıştır” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin bir CHP’linin Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştüğü ve Erdoğan’ın görüştüğü kişiye CHP Genel Başkanlığı için destek vermeyi önerdiği iddiasıyla ilgili soruları yazılı olarak yanıtladı.

Ülke gündeminin “maksatlı ve mahsurlu tartışmalarla meşgul edildiğini” belirten Devlet Bahçeli, “Siyasi süreç tehlikeli kaymalar yaşıyor, dikkatle analiz edilmesi gereken kutuplaşmalara çekiliyor” ifadelerini kullandı.

24 Haziran 2018’de yapılan seçimin ardından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçildiğini hatırlatan Bahçeli, “Yegane öncelik 2023 hedeflerini yakalamak olmalıdır. Kim ne yaparsa yapsın, ne söylerse söylesin, hangi ayak oyunlarına heves ederse etsin 2023’e kadar Türkiye’nin kararlı duruş ve tutumu zaafa uğramayacak, hedeflerden sapma gösterilmeyecektir. Bu konuda söz birliği, güç birliği, irade birliği çok açıktır, tartışmasızdır” dedi.

Seçimlerin belirlenen tarihte yapılması gerektiğini dile getiren Bahçeli, şöyle devam etti:

SEÇİM TARİHİ GÖRÜŞÜMÜZDEN TAVİZ DÜŞÜNÜLMEYECEK: Görüşümüz nettir. Milletvekili Genel Seçimleri zamanında, yani 2023 yılının Haziran ayında yapılmalıdır. Bundan tavizimiz düşünülemeyecektir. Görünen odur ki, AK Parti’ye hakim olan görüş de, memnuniyetle ifade ediyorum ki, bu şekildedir. Hiç kimse havanda su dövmesin, boşa sallayıp dolu tutmanın peşine düşmesin. CHP-HDP-İP-SP Türkiye’yi risk ve belirsizliğe çekmek için el ovuşturuyor. Bir seçim havası oluşturmaya çalışıyorlar. Bu yanlıştır, mahsurludur, sakat bir tavırdır. Dibi görünmeyen kuyulardan su içmemiz mümkün değildir.

KILIÇDAROĞLU KONTROLÜ HEPTEN KAYBETTİ: CHP Genel Başkanı uzun zamandır zıvanadan çıkmış, zırvada rekorlar kırmıştır. Kontrolü hepten kaybetmiştir. Normal zamanında yapılacak genel seçimleri öne çekmek amacıyla muhtelif ülkelerdeki muhalefet yöntemlerini sert ve hakaretamiz bir üslupla Türkiye’ye taşımıştır. Bütün ikazlara rağmen üslup ve dilini düzeltme gereği duymamıştır. CHP Genel Başkanı resmen savrulmakta, karanlıkta sürüklenmektedir. Bu nedenle kriz çıkarma, toplumsal kargaşa ve çatışma yaşayan ülkelerin buhranlarını Türkiye’ye yansıtma hususunda özel ve kahredici bir mücadelenin içindedir.

TÜRKİYE’Yİ UÇURUMA İTMEK İÇİN PUSUYA YATTI: CHP Genel Başkanı milli güvenliğe tehdit bir duruma gelmiştir. Türkiye’de can ve mal güvenliği olmadığını hezeyanla ifade ederek nasıl bir çukurun içine düştüğünü ispatlamıştır. Kılıçdaroğlu yoldan çıkmış, Türkiye’yi uçuruma itmek için pusuya yatmıştır.

TURAN VE TÜRKKAN BİR PROJENİN ARA ELEMANDIR: Sözcü Gazetesi’nin bilinen, tanınan, artık tükenmişliği aşikar olan yazarı Rahmi Turan ile İP’li Lütfü Türkkan planlı bir projenin ara elemanlarıdır. CHP’ye yönelik kendi iç bünyesinden tetiklenen ve dış destekle tırmandırılan bir operasyon anlaşılan devreye alınmıştır. Neden Rahmi Turan’ın, neden Lütfü Türkkan’ın bu kadar gündeme geldiği sorgulanmalıdır. Cumhurbaşkanı üzerinden alevlendirilmek istenen tartışmalar CHP’deki hesaplaşmanın, Kılıçdaroğlu’na alternatif oluşturma çabasının deşifre ve delaletidir. Ayrıca yeni parti arayışlarından da beslenmektedir.

CHP’DE SULAR DURULMAZ: Karşımızdaki siyasi tablo Kılıçdaroğlu’nun hüsran ve hezimet siyasetine itiraz eden bir dip dalgayla büyüyeceği kanaati ben de oldukça fazladır. CHP’de sular durulmaz, nitekim Kılıçdaroğlu da bu türbülanstan kolay kolay çıkamaz. (HABER MERKEZİ)