Erdoğan: Sakalımızı tıraş ettiler ama biz onların kollarını kesiyoruz

'Milli Ağaçlandırma Günü' dolayısıyla düzenlenen fidan ekme törenine katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı eylemlerini eleştirerek, "Geçmişte birileri ağaç bahanesiyle şehirlerimizi talan etmeye kalkmıştı. Haftalarca sokakları ateşe vermişlerdi. Biz burada ağaçlandırma yapıyoruz, nerede o ağaç diyerek ortalığı karıştıranlar?" dedi ve ekledi: "Bu PKK denilen bölücü terör örgütü biz yaktık dediler, onlar yaktılar biz diktik. Onlar sakalımızı tıraş ettiler bilin ki tıraş edilen sakal daha gür biter. Ama biz onların kollarını kesiyoruz o yerine gelmez."

DUVAR – Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla düzenlenen ’11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes’ kampanyasına katıldı. Ağaç dikme etkinliğinin açılışını yapan Erdoğan, “Hedefimiz zümrüt yeşili bir Türkiye fotoğrafı ortaya çıkarmaktır” dedi.

Fidan dikme töreninde konuşmasının ağırlıklı bölümünü muhalefet partileri ve belediyelerinin eleştirisine ayıran Erdoğan, özetle şunları söyledi:

REKOR HEDEFİ: Rekorumuz bugün Guinness Rekorlar Kitabı yetkilileri tarafından Çorum’dan takip edilecek ve kayıtlara geçirilecektir. Bundan sonra her yıl milletimiz takvimler 11 Kasım’ı saatler de 11.11’i gösterdiğinden fidan dikmek üzere belirlenen alanlarda olacaktır.

BUNLARIN DERDİ TÜRKİYE’Yİ ÇIRA GİBİ YAKMAKTI: Geçmişte birileri (Gezi Parkı eylemleri) ağaç bahanesiyle şehirlerimizi talan etmeye kalkmıştı. Haftalarca sokakları ateşe vermişlerdi. Biz burada ağaçlandırma yapıyoruz nerede o ağaç diyerek ortalığı karıştıranlar? Hiçbiri ortada yok dikili ağaçları yok. Bunların derdi ağaç dikmek değil Türkiye’yi çıra gibi yakmaktı. Bodrum’da Marmaris’te ormanlık alanları nasıl yaktıklarını izledik değil mi? Bu PKK denilen bölücü terör örgütü biz yaktık dediler onlar yaktılar biz diktik. Bunların derdi çevreyi korumak değil birileri adına Türkiye’yi kuşatmaktı .Onlar sakalımızı tıraş ettiler bilin ki tıraş edilen sakal daha gür biter. Ama biz onların kollarını kesiyoruz o yerine gelmez.

 

ŞU GAFLETE BAKIN: Birileri (İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı) bir önceki dönemde hazırlıkları tamamlanan ileri biyolojik arıtma tesisi yatırımı için, şu gaflete bakın, ‘temel atmama töreni’ yapıyor. Bunlar temel atma ve açılış töreni gibi işlere zaten yabancılar. Ben temel atma törenine değil açılışlara giderim. Karakterlerine uygun şekilde temel atmama töreni düzenlemişler. Ülkeye hizmet bunların bünyesine ağır gelir. Vatandaş orada koku başlayınca sokaklara döküldü.

ANKARA MELİH BEY İLE BİR DEĞİŞİMİ YAŞADI: Ankara da böyle değil miydi? Aynı şekilde sıkıntılar diz boyuydu Melih Bey ile birlikte bu adımlar atıldı Ankara bir değişimi dönüşümü yaşadı. Şu andaki başkan havalimanından tutunuz havalimanından şehre bütün alt üst geçitlere varıncaya kadar bütün bunlar o dönemde yapıldı. AK Parti deyince akla hizmet gelir.
(HABER MERKEZİ)