Kaftancıoğlu: İktidar için kadrolar oluşturulacak

Kaftancıoğlu, yerel yönetimlerde elde edilen başarı için uygulanan yöntemin benzerinin iktidara gelmek için de uygulanacağını söyledi. Kaftancıoğlu, "İktidara giden yolun İstanbul ayağını konuşacağız" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul’da yarın yapılacak olan “Danışma Kurulu Toplantısı”nda iktidar vizyonunun ortaya konacağını, kurultay ve kongre sürecinde de iktidar için kadrolar oluşturulacağını açıkladı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı yarın Haliç Kongre Merkezi’nde, aralarında partinin eski yöneticilerinin de bulunduğu yaklaşık 700 kişinin katılımıyla “Danışma Kurulu Toplantısı”nı gerçekleştirecek. Partinin yeni yol haritasının belirleneceği toplantıda, CHP’yi iktidara taşıyacak fikirlerin tartışılacağını söyleyen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Bu toplantıda ilkelerimizi ve geleceği konuşup iktidara hep birlikte nasıl gideceğimizi ve iktidara giden yolun taşlarını nasıl döşeyeceğimizi değerlendireceğiz. Böylece geleceğe dönük iktidar vizyonumuzu ortak akılla ortaya koyacağız” dedi.

'İKTİDARA GİDEN YOLUN İSTANBUL AYAĞINI KONUŞACAĞIZ'

Cumhuriyet'ten Leyla Kılıç'a konuşan İl Başkanı Kaftancoğlu, “Danışma Kurulu Toplantısı” ve devam edecek olan sürece ilişkin olarak, "Partimizin mevcut ve geçmiş dönem yöneticileri ile de bir araya geleceğimiz toplantıda; işlerin, işleyişlerin değerlendirildiği, geleceğe dönük yapmamız gerekenlerin konuşulacağı bir toplantı olacak. Danışma kurulları, CHP’de birikimsel olarak çok kıymetli hazirunlar olup biz de bu deneyim ve hazirundan maksimum verimi alacağımız kanaatindeyim. İl başkanı olduğum andan itibaren parti içi bütün toplantıları karşılıklı öğrenme toplantıları haline getirerek yapmaya gayret ettim. Yerel seçim süreci başlamadan önce doğru hedeflerin, doğru ilkelerle konulması ve doğru yöntemlerin oluşturulması için örgütün en alt kademesinden en üst kademesine kadar birtakım buluşmalar, toplantılar, akademik çalışmalar yapmıştık. Örgütün her kesiminin fikrinin yer aldığı ve sonuçlarının da güzel olduğu bir süreç yönetmiştik. Yerel seçimlerin başarısı da büyük oranda bundan kaynaklanıyordu. Şimdi aynı şeyi sıfırdan başlayarak önümüzdeki sürece dair yenileyeceğiz. Yarın yapacağımız “Danışma Kurulu Toplantısı”nda da iktidara giden yolun İstanbul ayağını konuşacağız. Karşılıklı öğrenebileceğimiz, fikirlerimizi paylaşacağımız, seçimsiz dönemde siyaset ve iktidar vizyonu diyeceğimiz bir toplantı olacak. Partimizde geçmiş dönemde yöneticilik yapmış isimlerle beraber yaklaşık 700 kişi ile ilkelerimizi ve geleceği konuşup iktidara hep birlikte nasıl gideceğimizi ve iktidara giden yolun yol taşlarını nasıl döşeyeceğimizi değerlendireceğiz. Böylece geleceğe dönük iktidar vizyonumuzu ortak akılla ortaya koyacağız. Bunun yanında CHP büyük bir üyelik kampanyası başlatacak. Bu üye kampanyamızda özellikle iktidara giden yolda, bizlerle birlikte yol yürümek isteyenlere CHP’nin kapılarının açık olduğu bir kez daha hatırlatacağız" dedi.

'CHP OLARAK ERKEN SEÇİM İSTEMİYORUZ' 

Erken seçim tartışmalarına da değinen Kaftancıoğlu, "Burası Türkiye ve hepimiz bu ülkede saatler içinde nelerin değişebileceğini görebiliyoruz. CHP olarak erken seçim istemiyoruz. Ama yarın bir seçim olması durumunda da CHP’nin o seçime hazır olmasını istiyoruz. Biz seçimin ne zaman olacağından ziyade, ne zaman olursa olsun seçime hazır mıyız sorusuna, kesinlikle hazırız yanıtını vermek isteriz. Bu bağlamda da parti örgütümüz ile birlikte bunu sağlamaya çalışıyoruz. Yurttaşlarımızla seçim zamanında değil, her zaman buluşmanın gayreti içinde ve bilincindeyiz" ifadelerinde bulundu.

"Yol haritamız oldukça net. Parti içi yürütülen süreçte kurultay ve kongre sürecimiz başladı. Önümüzdeki dönemde il ve ilçe kongresi ile genel kurultayımız yapılacak. CHP’nin, iktidara hazır kadrolarını oluşturmak için çalışmalara başladık" vurgusunda bulunan Kaftancıoğlu sözlerini, "Özellikle üzerinde durduğum ve örgütle birlikte gerçekleştirmeyi hedeflediğim bir şey var ki iktidara giden yolda CHP’deki gelişimin, değişimin temsilcisi olarak kadınların, gençlerin daha fazla bu sürecin içerisinde olması. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da söylediği gibi kurultayda iktidar için hazır kadromuzla, düşüncelerimizle, vizyonumuzla hazır bir CHP’yi oluşturacağız" diyerek bitirdi.