Soylu: YPG/PKK meselesi son darbe olacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriye'ye düzenlenmesi olası harekatı eleştirenlere tepki gösterdi. Soylu, Türkiye'nin bölgedeki demografiyi bozacağı iddiaları üzerine "Kendi sosyal hırsızlıklarını örtmeye çalışıyorlar" dedi.

DUVAR – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yapılması beklenen Suriye harekatına ilişkin konuştu. Soylu, Batı’yı samimiyetsizlikle suçlarken, “Türkiye’nin karşısında kimse şımaramaz” dedi.

‘BUNUN HESABINI SORARIZ’

Karabük’te konuşan Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Türkiye’ye dönük olarak o bölgedeki barış operasyonuyla ilgili demografik yapıyı bozacağı iddiasında bulunanlar, esasında kendi sosyal hırsızlıklarını örtmeye çalışmaktadır. Bu kadar açık ve net. Batı bu konuda samimiyetsizdir. Türkiye’nin karşısında kimse şımaramaz. 40 yıldır Türkiye’nin sınırları içinde terör eylemleri yapacaksın, hem insan hem de birçok maliyet oluşturacaksın, insanları göçe zorlayıp ceremesini Türkiye’ye çektireceksin, sonra biz bunun hesabını sormayacağız öyle mi? Bunun hesabını sorarız. Türkiye 15 Temmuz’dan beri tüm güvenlik problemlerini bütüncül bir yaklaşımla çözmektedir, önümüzdeki süreçte de YPG/PKK meselesi, bu işin son darbesi olacaktır.”

“Hiç kimsenin bir ülkedeki istikrarsızlığı fırsat bilerek, fiili durum oluşturarak, bir terör devleti kurmasına bizler müsaade edemeyiz ve sınırlarımızın içinde bizi sürekli rahatsız eden, evlatlarımızı şehit eden bu örgütlere de müsamaha etmemiz söz konusu değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği perspektifte bu irini kaynağında kurutmaya kararlıyız.”(KARABÜK/AA)