Çavuşoğlu: Harekat için bildirimlerde bulunacağız

Cezayir’de konuşan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye harekatı için ilgili ülkelere bildirim yapacaklarını söyledi. Çavuşoğlu, "Bizim tek hedefimiz buradaki teröristler ve bu şeklide Suriye'nin sınır bütünlüğüne önemli katkıda bulunacağız" dedi.

DUVAR – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye’ye yapılacak harekatla ilgili olarak, “Uluslararası hukuk çerçevesinde BM dahil Suriye ve ilgili ülkelere bildirimlerde bulunacağız. Tek hedefimiz buradaki teröristler” dedi.

Resmi temaslarda bulunduğu Cezayir’de Fırat’ın doğusuna yönelik beklenen harekatla ilgili açıklamalar yapan Çavuşoğlu, Suriye topraklarının bütünlüğünü istediklerini belirtti. Çavuşoğlu, “Terör örgütünün esas amacı Suriye’yi bölmektir. Suriye’nin toprak bütünlüğünü destekliyoruz. Uluslararası hukuk çerçevesinde askerlerimiz ve Dışişleri Bakanlığı olarak BM ve Suriye dahil ilgili ülkelere bildirimde bulunacağız. Bu harekat bölgenin istikrarı için önemli bir harekat olacak. Türkiye ve bölgedeki göçmenlerin de gönüllü bir şekilde bölgeye dönmesi mümkün olacak. Bizim tek hedefimiz buradaki teröristler ve bu şeklide Suriye’nin sınır bütünlüğüne önemli katkıda bulunacağız” dedi. (AA)