AK Partili iki vekil bedelli askerliğe gitti

Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ve Konya Milletvekili Selman Özboyacı, geçen hafta Kırklareli'ndeki birliklerine teslim oldu. 21 günlük bedelli askerlik yapacak olan iki milletvekili 1 Ekim'deki TBMM'nin açılış töreninde yer alamayacak.
Vekiller Ahmet Büyükgümüş (solda) ve Selman Özboyacı, 1990 doğumlular.

DUVAR – AK Partili iki milletvekili, bedelli askerlik yapıyor. Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ve Konya Milletvekili Selman Özboyacı, geçen hafta Kırklareli Lüleburgaz’da bulunan 65. Mekanize Piyade Tugayı’na teslim oldular.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, milletvekilleri, 1 Ekim’deki TBMM’nin açılış töreninde asker oldukları için yer alamayacaklar. Büyükgümüş ve Özboyacı,  4-6 Ekim tarihinde Kızılcahamam’da yapılacak partinin istişare kampında ise yer alacaklar.
Böyle bir durum Meclis tarihinde ilk kez gerçekleşti. Her iki isim de aynı zamanda AKP’nin gençlik kollarında görevli. Büyükgümüş AKP Gençlik Kolları Genel Başkanı, Özboyacı ise yardımcısı olarak görev yapıyordu. Milletvekilleri, 2018’de çıkan ve 21 gün süreli 15 bin lira karşılığında bedelli askerlik hizmetinden yararlanıyor. (HABER MERKEZİ)