YAŞ'ta terfiler görüşüldü

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı Beştepe'de yapıldı. Toplantıda, generalliğe terfi edecek albaylarla, bir üst rütbeye terfi edecek general ve amirallerin dosyaları görüşüldü.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı 1,5 saat sürdü. Toplantı öncesi, YAŞ üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti. Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesajda ''Toplantımızı tehditlerin arttığı bir dönemde icra ediyoruz. 15 Temmuz ihaneti sonrasında aldığımız tedbirler sayesinde, TSK en büyük teminatımızdır'' ifadelerine yer verdi.

Toplantıda albayların terfileri, görev sürelerinin uzatılması işlemlerinin yanı sıra generallerin terfi ve atama dosyaları da ele alındı.

Toplantıya, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz katıldı.

(HABER MERKEZİ)

YAŞ'ta 47 general ve amiral emekli edildiYAŞ'ta 47 general ve amiral emekli edildi