Karamollaoğlu: Darbenin siyasi ayağı bizzat AK Parti'nin kendisidir

Temel Karamollaoğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağına dair "neden aydınlatılamadığını" sordu. Karamollaoğlu, bunun gerçekleşmeme sebebini ise "darbenin siyasi ayağı bizzat AK Parti'nin kendisidir" sözleriyle açıkladı.

DUVAR – Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi hakkında açıklamalarda bulundu. Karamolloğlu, darbe girişiminin siyasi ayağının açığa çıkmamasının nedeni olarak “Biz şimdi darbenin siyasi ayağı diyoruz ya, aslında bu bizzat AK Parti’nin kendisidir. AK Parti kendi içini temizleyemediği için dikkatleri başka tarafa çekmekte ve masum insanların canını yakmakta ne yazık ki hiç çekinmiyor” açıklamasını yaptı.

Karamollaoğlu, “15 Temmuz’la alakalı şu soruyu sormak istiyorum,” diye başladığı açıklamasına “Darbeyi organize edenler nerede, bu işin siyasi ayağı nerede? 3 yıldır biz bu soruya cevap alamıyoruz,” diye devam etti.

İktidarın bu soruya yanıt vermemek konusunda ısrarcı olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “Darbeye iştirak ettiğini iddia ettikleri terziye kadar gidip buluyorlar, fakat işin siyasi ayağını bir türlü bulamıyorlar. Olan yine gariban, kimsesi olmayan insanlara oluyor,” diye devam etti.

“Eğer 15 Temmuz tam manası ile bir destana dönüşsün isteniyorsa, bu işin siyasi ayağı ortaya çıkarılmalıdır!” diyen Karamollaoğlu, bunun gerçekleşmeme sebebini ise “darbenin siyasi ayağı bizzat AK Parti’nin kendisidir” sözleriyle açıkladı.

Karamollaoğlu’nun konuyla ilgili yaptığı paylaşımlar şu şekilde oldu: