BBP'de muhalefet Kahramanmaraş'ta toplandı

BBP'de muhalefet istişare toplantılarına Kahramanmaraş'ta devam etti. Toplantıda konuşan eski Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, Genel Başkan Mustafa Destici'yi eleştirerek, "Türkiye’nin Büyük Birliğe ihtiyacı var ama bu arkadaşla değil" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Büyük Birlik Partisi'nde genel merkeze tepki göstererek "Büyük Birlik’te Değişim Vakti Platformu" adı altında muhalefet hareketi başlatan eski genel merkez yöneticileri, yurt genelinde sürdürdüğü istişare toplantılarına Kahramanmaraş’ta devam etti.

Toplantıya BBP eski Genel Başkan Yardımcıları Remzi Çayır ve Haşim Yanar'ın yanı sıra kurucu genel başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu, eski Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, eski MKYK üyeleri Murat Sancak, Ali Saraçoğlu ve Ali Aydoğmuş katıldı.

Büyük Birlik’te Değişim Vakti Platformu sözcüsü Haşim Yanar toplantıda yaptığı konuşmada, Ankara ve Sivas’ta başlattıkları toplantıları yurt genelinde sürdürmeye devam edeceklerini belirterek, "Bu çıkışımızı bir ayrışmaya değil, gerilimden ve ayrışmadan beslenen bir anlayışın önünü keserek tüm nüansları ile dava arkadaşlarımızı buluşturmaya ve barıştırmaya hasrediyoruz. Yurdun dört bir yanında hareketimizin bayrağını dalgalandıran, bu uğurda tüm zorlukları göğüsleyerek görev yapan, ancak konumları gereği süreçlere dahil olamayan hepsi birbirinden kıymetli, il ve ilçe başkanlarımızın, delege arkadaşlarımızın hissiyatlarına da tercüman olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz şeklinde konuştu."

'TÜRKİYE'NİN BBP'YE İHTİYACI VAR AMA BU ARKADAŞLA DEĞİL'

Remzi Çayır da, Türkiye’nin Büyük Birlik Partisi’ne, Muhsin Yazıcıoğlu’nun tavrına ihtiyacı olduğunu belirterek, "Türkiye’nin Büyük Birliğe ihtiyacı var ama bu arkadaşla değil" dedi. Toplantıda yaptığı açıklamalarıyla isim vermeden Genel Başkan Mustafa Destici’yi eleştiren Remzi Çayır, yeni bir oluşum içerisinde olduklarını da şu sözlerle anlattı, "Şu anda bir hareket başladı ve Allah’ın izniyle menzile varacaktır. Bu hareket menfaatçileri, arkadaşlarını birbirine düşürenleri sırtında tutamaz. Bu hareket, karşısında kim olursa olsun ben Muhsin Yazıcıoğlu’nun koltuğunda oturuyorum kimseye eyvallahım yoktur diyen bir adama layıktır. Biz bu yolda desteklerinizi bekliyoruz." (HABER MERKEZİ)

BBP'de 'Öze Dönüş Hareketi' örgütleri dolaşacakBBP'de 'Öze Dönüş Hareketi' örgütleri dolaşacak