Gökçek'in tweet'ini İmamoğlu'nun tweet'i diye paylaşan Metiner özür diledi

Mehmet Metiner, katıldığı bir televizyon programında Ekrem İmamoğlu’na ait olduğunu söylediği sözlerin Melih Gökçek’e ait olduğunun ortaya çıkması üzerine özür diledi.
Mehmet Metiner

DUVAR – AK Parti eski milletvekili ve Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, Haber Global’de katıldığı bir programda söyledikleri ile gündeme gelmişti.

Metiner, programda Ekrem İmamoğlu’na ait olduğunu söylediği sözlerin Melih Gökçek’e ait olduğunun ortaya çıkması üzerine özür diledi.

Mehmet Metiner programda, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa ettirilen Melih Gökçek’in 2011 yılında FETÖ ile ilgili attığı bir Tweet’i, CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu yazmış gibi okuyarak, İmamoğlu’na yüklendi.

Metiner, Gökçek’in, “Terbiyeni takın. Fethullah Gülen’e FETÖ diyemezsin. Ben sana lakap taksam hoşuna gider mi? Lütfen özür dile”mesajını, İmamoğlu’nun attığını sanarak, “Bunu CHP İstanbul adayı diyor. Bu kadar FETÖ severlik nereden geliyor” demişti.

Mehmet Metiner, özür paylaşımını “CHP adayı gibi değiliz hamdolsun” sözleriyle noktaladı:

“CHP adayına ait olmadığını sonradan öğrendiğim o tweet üzerinden yaptığım eleştiriden dolayı kamuoyundan özür dilerim. Biz yanlışlığımızı gördüğümüzde özür dileyecek kadar erdem sahibiyiz. CHP adayı gibi değiliz hamdolsun.”