Binali Yıldırım: Büyük miting programımız yok

AK Parti'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım, soru üzerine miting programı yapmadıklarını söyledi. Yıldırım, "Hiçbir zaman miting kararı alınmadı. Yeni bir kampanya dönemindeyiz. Şu anda büyük miting programımız yok" dedi. 
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda Vatan Partisi'nin standını ziyaret etti. (Fotoğraf: Mehmet Eser/AA)

DUVAR – AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda seçmenlerle bir araya geldi. AK Parti, MHP, İYİ Parti, Vatan Partisi ve CHP’nin seçim stantlarını ziyaret eden Yıldırım, görevlilere başarılar diledi.

CHP standında “Her şey güzel olacak” sloganı atan CHP’lilere, bazı AK Partililer de “Her şey daha da güzel olacak” sloganıyla karşılık verdi.

“İnşallah, bu sefer çok daha güçlü şekilde geleceğiz. Anlamlı bir farkla bu seçimi kazanacağız. Bu heyecanı ve isteği sizde görüyorum” diyen Yıldırım, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakırköy’de büyük bir coşku ve heyecanla karşılandığını söyleyen Yıldırım, “Aynı ilgiyi ve coşkuyu 23 Haziran’da sandıkta görecek ve bu işi bitireceğiz” dedi.

Bir gazetecinin “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın miting yapmaktan vazgeçtiği konuşuluyor. Bu konudaki yorumunuz nedir?” sorusuna Yıldırım, “‘Miting yapacağım’ dedi de mi vazgeçti?” karşılığını verdi ve şöyle devam etti:

“Hiçbir zaman miting kararı alınmadı. 31 Mart geride kaldı. Yeni bir kampanya dönemindeyiz. Gereken hangi tanıtım faaliyetleri ve neye ihtiyaç varsa onu yaparız. Bir sıkıntı yok. Şu anda büyük miting programımız yok. Gittiğimiz yerlerde, burada olduğu gibi toplanan vatandaşlarla selamlaşırız. Onların hal ve hatırlarını sorarız, dinleriz, önerilerini alırız ve bu şekilde kampanyamızı tamamlamış oluruz.” (İSTANBUL/AA)