MHP'li başkan: Cem Yılmaz dağ ağzıyla konuşuyor

Cem Yılmaz'ın filmlerinden bir şey anlamadığını söyleyen MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Yılmaz'ı eleştirdi. Şahin, "Memleketimizin öz değerlerine önem vermeyen, dağ ağzıyla konuşan, insanımızla dalga geçen bir adama gitmem, para da vermem, öyle bir mecburiyetim yok" dedi.
MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin - Cem Yılmaz

DUVAR – MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Cem Yılmaz’ın ‘her şey çok güzel olacak’ paylaşımını değerlendirdi. Şahin, “Cem Yılmaz’ın filmlerini seyrettim hiçbir şey anlamıyorum. Memleketimizin öz değerlerine önem vermeyen, dağ ağzıyla konuşan, insanımızla dalga geçen bir adama gitmem, para da vermem, öyle bir mecburiyetim yok” dedi.

Ege’de Son Söz gazetesinden Mehmet İşler‘in haberine göre; İftar yemeğinde açıklamalarda bulunan Şahin, Yüksek Seçim Kurulu’nun iptal kararı verdiği İstanbul seçimlerine dair konuşurken, bazı sanatçıların CHP’li Ekrem İmamoğlu’na verdiği desteği eleştirdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “Artık Cem Yılmaz’ı sevemem” sözlerinin hatırlatıldığı Şahin’e “Cem Yılmaz’ın gösterisine gider misiniz?” diye soruldu. Şahin, “Cem Yılmaz’ın filmlerini seyrettim hiçbir şey anlamıyorum. Memleketimizin öz değerlerine önem vermeyen, dağ ağzıyla konuşan, insanımızla dalga geçen bir adama gitmem, para da vermem, öyle bir mecburiyetim yok. Afrin’de 100 bin asker mermi altındayken oraya giden sanatçılarla dalga geçen, yalaka diyenler değil miydi bunlar? Bunların yaptıkları niye demokratlık da ötekilerin başka bir şey? Bunlar şimdi İmamoğlu’nun yalakası değil mi? Bugün törenlerde ‘her şey çok güzel olacak’ dedi. Bu bize mahalle baskısı değil midir? Ben de, ‘hoşt’ dedim. Oradaki bin kişi duyacak şekilde söyledim” diye konuştu. (Kaynak)