Binali Yıldırım: Gerçekte mağdur olan benim

AK Parti'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım, YSK'nin seçimi iptal etme kararını değerlendirdi. "Gerçekte mağdur olan benim" diyen Yıldırım, "Neresinden bakarsanız bakın, oy hırsızlığı açık ve seçik bir şekilde yapılmış" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul'da Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin düzenlediği iftar programına katıldı.

Burada konuşma yapan Binali Yıldırım, "Marmaray'ı, Avrasya Tüneli'ni, Osmangazi Köprüsü'nü, hızlı treni, yolları, trenleri, havalimanlarını yaparken hep kafamdaki düşünce halka hizmet Hakka hizmet olmuştur. Bundan sonra da aynı anlayış ve titizlikle milletim bana ne yetki ve görev verirse onu yapmaya gayret edeceğim" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline değinen Yıldırım, "Gerçekte mağdur olan benim, çok açık konuşuyorum. Biz gürültü, patırtı yapmadık. Biz devlet adabı görmüş insanız. Bir konu hukuka intikal ettiyse onun sonucunu beklemek gerekir. 123 tane imzasız, boş tutanak var ama oylar işlenmiş. Neresinden bakarsanız bakın, oy hırsızlığı açık ve seçik bir şekilde yapılmış. Bu hırsızlık YSK'da görüldü ve iptal edildi" ifadelerini kullandı.

"Dünyanın her tarafından aynen Gezi kalkışması gibi maalesef üzerimize geliyorlar" diyen Yıldırım, "Ne yaparsa yapsınlar, bugüne kadar bu millet her türlü oyunu bozmasını bilmiştir, ülkesi ve milleti için birlik ve beraberliğini daha da güçlendirmiştir. Ben ülkeme ve milletime güveniyorum" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

'Yıldırım aday olmakla mağdur olmuş olabilir''Yıldırım aday olmakla mağdur olmuş olabilir'