Karamollaoğlu'ndan '7'nci ok' yanıtı: CHP'nin değil hakikatin okları

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, partileri için kullanılan "CHP'nin 7'nci oku" ifadesine yanıt verdi. Karamollaoğlu, "AK Parti kendisine gelen her eleştiriyi CHP'nin oku zannediyor; ama bilmeliler ki bizim sözlerimizle size batan oklar, CHP'nin değil hakikatin oklarıdır" dedi.

DUVAR – Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Çamlıca Camii ile ilgili eleştirisi nedeniyle kendisi hakkındaki “camiye karşı” iddiaları olduğunu belirtti.

Twitter hesabından açıklama yapan Temel Karamollaoğlu, “Size bir Temel Fıkrası anlatayım 🙂 Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu camiye karşıymış!..” ifadelerini kullandı.

AK Parti için “algı yönetiminde mahir” diyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Daha önce söyledim, bu iktidar iki konuda gerçekten çok mahir: Algı yönetimi, vergi yönetimi. Son olarak bizi Cami düşmanı da ilan ettiler.”

Saadet Partisi için kullanılan “CHP’nin 7’nci oku” nitelendirmesini eleştiren Karamollaoğlu, paylaşımında “Bir de Sn. Cumhurbaşkanı Saadet Partisini CHP’nin 7. oku olarak nitelendirdi. Ak Parti kendisine gelen her eleştiriyi CHP’nin oku zannediyor; ama bilmeliler ki bizim sözlerimizle size batan oklar, CHP’nin değil hakikatin oklarıdır” ifadelerine yer verdi.

NE OLMUŞTU?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında İstanbul’da yapılan Çamlıca Camii’ne değinmişti. Karamollaoğlu, şunları söylemişti:

“Sayın Cumhurbaşkanı İstanbul’a ihanet ettik diyor. İstanbul hala ihanete uğruyor. İktidarın bugünkü haliyle belediyeleri kendi hallerine bırakacaklarını zannetmiyorum. Her konuda imara nasıl müdahale edeceklerinin zeminini hazırladılar. Hangi akıllının başına İstanbul’da Çamlıca’nın tepesine 60 bin kişilik cami yapmak gelir? Dışarıdan baktığınız zaman şu ihtişama bak nereden nereye geldik derseniz bu Türkiye’nin ne kadar perişan halde olduğunu gösterir ne kadar geliştiğini kalkındığını göstermez.”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da “Birisi çıkmış diyor ya, ‘Büyük Çamlıca’ya 60 bin kişilik caminin ne gereği var?’ Nereden nereye… Bu hesabı kalk bir de Kanuni’ye sorsana, bu hesabı kalk bir de Fatih’e sorsana? Biz bu ülkede kimlerin camilerimizi ahır haline dönüştürdüğünü gayet iyi biliriz. Sadece şuracıkta, şu Fatih sınırları içinde, sur içinde 400’e yakın mescit kapatılmıştır. Kim? İşte bu malum CHP tarafından. Ama bunları kalkıp da 6 oka 7’nci bir ok ilave etmek suretiyle oradan bir şeyler kapanlara bunu söylemeye gayret ederse milletim onlara gereken dersi verecektir” diyerek Karamollaoğlu’na tepki göstermişti. (HABER MERKEZİ)