Ekrem İmamoğlu: Basketbol ve voleybol maçlarına da gideceğim

Ekrem İmamoğlu: Ben bu şehrin, milletin oy vererek seçtiği belediye başkanıyım. Maçlara da gideceğim. Amatör maçlara da gideceğim. Basket maçlarına da gideceğim.
Ekrem İmamoğlu Esenyurt Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap etti.

DUVAR – Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığını kazanan CHP adayı Ekrem İmamoğlu, “Seçimin sonuçlanması bu ülkenin lehine, bu ülkenin demokrasi ruhunun lehine, dünyaya karşı olan itibarının lehine” dedi.

Esenler’de semt pazarını ziyaret eden İmamoğlu, vatandaşlarla sohbet edip fotoğraf çektirdi. Stadyuma giderek maç izlemeye devam edeceğini söyleyen İmamoğlu, “Ben maçlara gitmeye devam edeceğim. Ben bu şehrin, milletin oy vererek seçtiği belediye başkanıyım. Maçlara da gideceğim. Amatör maçlara da gideceğim. Basket maçlarına da gideceğim. Voleybol maçlarına da gideceğim.” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu hafta sonunda izlediği maçlarda taraftarların kendisine sevgi gösterisinde bulunduğunu belirterek, bu ilgiden tevazu çıkardığını ifade etti. Maçtan önce kendisini bir kulüp yetkilisinin aradığını ve “tehdit unsuru nedeniyle gelmemesinin istendiğini” söyleyen İmamoğlu, “Ben de dedim ki ‘hayır kardeşim’. Eğer böyle bir süreç varsa sorumlu siz değilsiniz. Kamuya açık bir alan” ifadelerini kullandı.

Maltepe’deki gelişmelere ilişkin de İmamoğlu, “Seçimin sonuçlanması bu ülkenin lehine, bu ülkenin demokrasi ruhunun lehine, dünyaya karşı olan itibarının lehine” dedi. (HABER MERKEZİ)