'Nereden çıktı yalan haberi manşete taşımak?'

Hürriyet ve CNN Türk'ün HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli'nin söylemediği söz üzerinden yaptığı haberlere CHP'nin İstanbul Büyükşehir adayı Ekrem İmamoğlu da tepki gösterdi. İmamoğlu "Söylememiş adam öyle bir şey ya, söylememiş! Yok böyle bir laf ya! Ayıptır, yazıktır, günahtır! Utanın! Düzeltin kendinizi" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Demirören Grubu’na ait Hürriyet, CNN Türk ve Posta'da HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli’nin kullanmadığı ifadelerle yapılan yayına CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu da tepki gösterdi. ''Mardinliler Vakfı Buluşması"na katılan İmamoğlu şunları söyledi:

''Tarzım değil ama burada paylaşacağım. Bu Hürriyet Gazetesi. 'HDP yönetecek' diye manşet atmışlar. 'HDP yönetecek'! Bunu kim demiş? HDP'nin Eş Başkanı söylemiş! Söylememiş adam öyle bir şey ya, söylememiş! Yok böyle bir laf ya! Nereden çıktı yalan haberi manşete taşımak? Hürriyet gazetesine yakışır mı? Aynı şey, CNN Türk; 'Sezai Temelli: İstanbul ve Ankara İmamoğlu ile başlayıp HDP yönetecek!' Yok böyle bir cümlesi ya! Ayıptır, yazıktır, günahtır! Utanın! Düzeltin kendinizi. Bu yalan haberi yapmaktan dolayı, milletin zihninde, kalbinde, vicdanında mahkum olmak istemiyorsanız bu haberi düzeltin kardeşim. Yoksa bu zihin sizi yargılar. 3-4 kanalda ortak haber yapmalar, vesaireler... Ne ortaklıkları var, ben bilmem! Sizin o iki üç tuşa basarak yazdığınız haberler, vitrine koyduğunuz işler mişler, bizi yolumuzdan vazgeçiremez. 'Hadi oradan' deriz. Hadi işinize bakın, hadi oradan! Dalga geçer millet sizinle.'' (HABER MERKEZİ)