İYİ Parti İl başkanlarından Erdoğan'a tepki: Birimiz hepimiz, hepimiz Meral Akşener’iz

CumErdoğan'ın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef alan sözlerine ilişkin İYİ Parti Meclis Grubu, Başkanlık Divanı ve 81 İl Başkanlığı'ndan yazılı bir açıklama geldi: Türk demokrasisi açısından tarihi bir lekedir. Bu leke bizzat sayın Cumhurbaşkanı tarafından temizlenmelidir.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İYİ Parti Başkanlık Divanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef alan sözlerine ilişkin yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada "Birimiz hepimiz, hepimiz Meral Akşener’iz" ifadelerine yer verildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef alan sözlerine ilişkin İYİ Parti Meclis Grubu, Başkanlık Divanı ve 81 İl Başkanlığı'ndan yazılı bir açıklama geldi. "Birimiz hepimiz, hepimiz Meral Akşener’iz" mesajının vurgulandığı açıklamada, "İYİ Parti Genel Başkanı, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i, Cumhurbaşkanlığı gücü ve imkanlarının ardına sığınarak tehdit etmek, kimsenin haddi değildir. Sayın Genel Başkanımız, aziz Türk Milleti’nin evlatlarının ‘Terörist’likle itham edilmesine sessiz kalmamış, ve hakkı haykırarak, itham sahiplerini uyarmıştır" ifadelerine yer verildi.

'TÜRK DEMOKRASİSİ AÇISINDAN TARİHİ BİR LEKEDİR'

İYİ Parti Meclis Grubu, Başkanlık Divanı ve 81 İl Başkanlığı'nın da imzasının yer aldığı açıklama şöyle:"Büyük Türk MilletiBiz, İYİ Parti İl Başkanları olarak, en başta ilan etmek isteriz ki;Türkiye Cumhuriyeti devletinde Bakanlık, Milli iradenin tecelligahı Büyük Millet Meclisi’nde Başkanvekilliği yapmış, İYİ Parti Genel Başkanı, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i, Cumhurbaşkanlığı gücü ve imkanlarının ardına sığınarak tehdit etmek, kimsenin haddi değildir. Sayın Genel Başkanımız, aziz Türk Milleti’nin evlatlarının ‘Terörist’likle itham edilmesine sessiz kalmamış, ve hakkı haykırarak, itham sahiplerini uyarmıştır. Biliyoruz ki, milletimize edilen bu hakaret ilk değil. Balyoz kumpasıyla Türk subayını, Ergenekon kumpasıyla Türk polisini, akademisyenleri, işadamlarını, gazetecileri, hukukçuları terörist ilan eden de sayın Recep Tayyip Erdoğan’dı.Terör örgütüyle kurduğu pazarlık masalarında, “Ne Mutlu Türküm Diyene” diye haykıranları terörist ilan eden de Recep Tayyip Erdoğan’dı.Bugün de, iflas eden tarım politikalarının, ekonomi politikalarının bir sonucu olarak ortaya çıkan zamları “Gıda terörü” diye tarifleyerek, çiftçimizi, esnafımızı, marketçimizi, bakkallarımızı terörist ilan eden de Recep Tayyip Erdoğan. İktidar partilerine oy vermeyenleri, olmayan bir ittifak üzerinden, terörle işbirliği yapmakla itham ederek, terörist ilan eden de Recep Tayyip Erdoğan.

'TÜRKİYE'NİN İYİ İNSANLARI SESSİZ KALMADI'

Türkiye’nin İYİ insanları, aziz milletimize yapılan bu hakarete sessiz kalmadı. Genel Başkanımızın haykırdığı da, bu hakikattir.Kendi beceriksizliklerini görmeyip, ortaya çıkan tablo yüzünden, Milletimizin saygıdeğer evlatlarını terörist ilan edenler şunu bilmelidir ki; Hakikati haykıran bir sesi, ‘Hapishanelerle’ tehdit etmek, ancak darbecilerin yapabileceği bir iştir. Sayın Cumhurbaşkanı, geçmişte bu darbeci aklın mağdurlarındandı.Ancak görüyoruz ki, mağduriyet gitmiş, artık 28 Şubat’ın o darbeci akıllarının taklidine başlanmış. Sayın Cumhurbaşkanı, 22 yıl sonra, daha iki gün önce Siirt’te, aynı meydanda, cezaevine girmesine yol açan şiiri okuyordu. Bunu yaptığının ertesi günü, ancak 28 Şubatçıların yapabileceği gibi, siyasete ayar vermeye kalkan bir tehdit dili kullanması, Türk demokrasisi açısından tarihi bir lekedir. Bu leke bizzat sayın Cumhurbaşkanı tarafından temizlenmelidir. Millet vicdanı, siyasi değerler ve demokratik erdem bunu gerektirir. Bu vicdanı, bu değerleri, bu erdemi taşıyamayanlara, aziz milletimiz gerekli cevabı verecektir.Genel Başkanımızın, milletimizin haysiyetine uzanan dil karşısındaki tavrını ayakta alkışlıyor ve açıkça ilan ediyoruz;Birimiz hepimiz, hepimiz Meral Akşener’iz."

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ’da seçim kapsamında yaptığı konuşmada Akşener hakkında şunları söyledi: “Benim vatandaşıma eğlence olsun diye terörist denmez; bunun adı hadsizliktir. (Meral Akşener) Hanımefendinin kaçacak deliği de yok. Çünkü o milletvekili de değil. Onunla hemen hesaplaşacağız. Onun hesabı ağır olacak. Bak birileri cezaevlerinde süre dolduruyor, aynı sen de düşebilirsin. Bu millet kendini hafife alanları, milletin aklıyla alay edeni er ya da geç ama mutlaka sandığa gömer. Kandil’in mızıkacıları bize saldırıyor. Denizli’deki, Aydın’daki rezaleti inşallah Elazığ’da da tekrarlamazlar, sizleri terörist diye selamlamazlar. Dağdan aracılarlarla pusula geliyor, emir geliyor, direktif geliyor hemen ertesi gün Kandil’in mızıkacıları bize saldırıyorlar.”

VELİ AĞBABA'DAN DESTEK: AKŞENER’İN YANINDAYIZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Erdoğan’ın Akşener’e yönelik sözlerini eleştirerek, “Akşener’in yanındayız” dedi. Ağbaba şunları söyledi: “Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, ‘Senin dokunulmazlığın yok, kaçacak deliğin de yok, seni hapse atacağım’ diye tehdit ediyor. Böyle bir cumhurbaşkanlığı, böyle bir siyaset olur mu? Sen bu tehdidi yapıyorsan hukuk askıya alınmıştır. Hukukun olmadığı yerde devlete devlet denmez, mafya organizasyonu denir. Böyle devlet, böyle cumhurbaşkanlığı olur mu? Hukukun olmadığı yerde can ve mal güvenliği de olmaz. Hukukun olmadığı yerde devlet de adalet de olmaz. Kendi makamından, kendi gücünü kullanarak bir siyasi partinin genel başkanını beğenmediği laflarından dolayı tehdit ediyorsun. Sana diz çöken, sana teslim olan alçak olsun. Senin lafından korkan namert olsun. Biz senin hapis tehditlerinle sana boyun eğecek değiliz. Buradan söylüyoruz; Cumhurbaşkanının tehditlerine karşı Meral Akşener’in yanındayız, Meral Akşener’i destekliyoruz.” (HABER MERKEZİ)