Albayrak: Kadınlar ev ekonomisi soracaklar sandım

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kadın-eşitliği için Borsa İstanbul'daki etkinlikte konuştu: Kocaeli'de hanımlarla toplantı yaptık. Ev ekonomisi falan soracaklar zannediyorum. Bir sorular, bir sorular geldi eline su dökemeyeceğimiz maliyecilerin soramayacağı sorular geldi, epey terledim.
Törende Albayrak ve Emine Erdoğan konuşma yaptı.

DUVAR – 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadın-erkek eşitliği için Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreninde konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, küresel rekabet ortamında kadınların daha fazla üretime katılmasını sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Albayrak’ın bir toplantıda kadınların ekonomiyle ilgili sorular sormasını anlatırken, “Ev ekonomisi soracaklar sandım” demesi, sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen törende konuşan Albayrak, törenin, cinsiyet adaletsizliği ile mücadele noktasında farkındalığın artmasına katkı sunmasını temenni etti. Ülkenin potansiyelinin kadınlarla daha da güçleneceğini ifade eden Albayrak “Daha geçtiğimiz gün Kocaeli’deydik. Hanımlarla toplantı yaptık. Ev ekonomisi falan soracaklar zannediyorum. Bir sorular, bir sorular geldi eline su dökemeyeceğimiz maliyecilerin soramayacağı sorular geldi, epey terledim” dedi.
(İSTANBUL-DHA)