Bahçeli: ABD’nin duruş ve tutumu düpedüz küstahlıktır

MHP Genel Başkanı Bahçeli, ABD'nin "Türkiye, S-400 alırsa yaptırım uygularız" açıklamasına tepki gösterdi. Bahçeli, "ABD’nin duruş ve tutumu düpedüz küstahlıktır, mütehakkim bir kifayetsizliktir. Türkiye’nin neyi alıp neyi satacağına ABD’nin karışma hakkı kesinlikle yoktur" ifadelerini kullandı.
MHP lideri Devlet Bahçeli, twitter hesabı üzerinden Lozan mesajı yayınladı.

DUVAR – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Bahçeli, “CHP Genel Başkanı beka sorunu yok diyor. Nasıl bir gaflet ve dalalet, ne büyük bir felaket! PKK/YPG’nin saldırılarına inanmayan, Türkiye’nin güvenliğini hedef alan yakın tehditleri göremeyen bir şahsın Atatürk’ün koltuğunda oturuyor olması başlı başına melanet ve rezalettir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptı. “Beka sorunu” tartışmalarına değinen Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, şu şekilde eleştirdi:

“CHP Genel Başkanı beka sorunu yok diyor. Nasıl bir gaflet ve dalalet, ne büyük bir felaket! PKK/YPG’nin saldırılarına inanmayan, Türkiye’nin güvenliğini hedef alan yakın tehditleri göremeyen bir şahsın Atatürk’ün koltuğunda oturuyor olması başlı başına melanet ve rezalettir. ABD, PKK/YPG’ye silah sevkiyatını aleni şekilde devam ettiriyor. Hatta YPG’ye hava savunma sistemlerinin verildiği bile iddia ediliyor. Ama CHP Genel Başkanı rahatsız olmuyor, ses etmiyor. Çünkü işine gelmiyor, iradesi buna yetmiyor!”

‘HANGİ SİLAHI ALACAĞIMIZI ABD’YE Mİ SORACAĞIZ’

Devlet Bahçeli, ABD’nin Türkiye’ye Rusya’dan alınması planlanan S-400 füze savunma sistemleri nedeniyle yaptırım uygulanacağı açıklamasını “şantaj” olarak nitelendirdi.

Bahçeli, “S-400 Hava Savunma Sistemleri hususunda ABD’nin dayatması, biteviye süren şantaj ve yaptırım tehditleri milli sabırları zorluyor. Türkiye sömürge ülke değil, ABD’nin uydusu ve uşağı asla değil. Hangi silahı, kimden ve ne zaman alacağımızı ABD’ye mi soracağız? Olacak şey mi bu?” ifadelerini kullandı.

“Bağımsızlığımız rehin altında mı?” diyen Bahçeli, şöyle devam etti: “Egemenlik haklarımız haciz kıskacında mı? ABD’nin duruş ve tutumu düpedüz küstahlıktır, mütehakkim bir kifayetsizliktir. Türkiye’nin neyi alıp neyi satacağına ABD’nin karışma hakkı kesinlikle yoktur. YPG’yi silahlandırırken bize mi sormuştur?”

‘SENİ KARDEŞ SAYAN KİM?’

Bahçeli, isim vermeden HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik “Seçim yaklaşınca ‘Benim Kürt kardeşlerim…’ Hadi oradan biz senin kardeşin değiliz. İnsanlara kurt işareti yapıp seçimde ‘Kardeş’ diyeceksin, seçim bitince yeniden kurt olacaksın. Bunu kabul etmiyoruz” sözlerine de tepki gösterdi.

Temelli için “terörist” ifadesini kullanan Bahçeli, “Avusturya Bozkurt’tan rahatsız! CHP ve İP’in zillet ortağı HDP de rahatsız. Bir terörist ‘Bozkurt işareti yapan kardeşimiz değil’ diyor. Be hey ahmak, be hey alçak; seni kardeş sayan kim? Seni kardeş yerine koyan kim? Senin yanın Kandil, Bozkurt’un yanı büyük Türk milleti” dedi.

Bahçeli’nin paylaşımları şöyle:

(HABER MERKEZİ)