Özhaseki: 5 bin projemiz var yavaş yavaş değil, uçak gibi yapacağız

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, CHP'li rakibi Mansur Yavaş'ı projesi olmamakla eleştirdi. Özhaseki, "'Yavaş yavaş' diyor, bizim 5 bin projemiz var yavaş yavaş değil, uçak gibi yapacağız" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Hak-İş tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen "8. Uluslararası Kadın Emeği Buluşması" programına katıldı.

MHP ile Cumhur İttifakı'nı kurduklarını hatırlatan Mehmet Özhaseki, "Ortaklık devlet düşmanlarına karşı, gerek çukur eylemleri kazarak devlet ilan edenlere karşı, gerekse 15 Temmuz'da hain bir şekilde darbe teşebbüsünde bulunan FETÖ alçağına ve ekibine karşı, gerekse bu devleti bölmek isteyenlere karşı yapılmış en meşru, en doğru ve toplumsal mutabakat olarak en geniş bir tabana oturan mutabakattır" ifadelerini kullandı.

'TAŞERON İŞÇİLERİN KADROYA GEÇMESİ İÇİN YASA HAZIRLADIM'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde hayata geçirmeyi planladığı projeleri anlatan Özhaseki, taşeron işçilerin kadroya geçmesi için düzenlenen yasayı kendisinin hazırladığını söyledi.

Özhaseki, "Mahmut Başkan da şahit, o yasayı hazırlayan kardeşiniz benim. Kanunu da geçirdik çok şükür, kardeşlerim belediye bünyesine geçtiler. Bundan dolayı yüz binlerce kardeşimizin bana dua ettiğini zannediyorum" dedi.

'GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞACAĞIZ'

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ı projesi olmamakla eleştiren Özhaseki, "Su fiyatlarını indirelim dedik, yüzde 30 geriye çektik su fiyatlarını, bizim rakibin tüm projeleri bitti. Yaptık zaten, o zaman niye adaysın kardeşim sen ya. 'Yavaş yavaş' diyor, bizim 5 bin projemiz var yavaş yavaş değil, uçak gibi yapacağız. Allah'ın izniyle biz bunu hızlı yapacağız. 5 bin projeyi nasıl bitireceğiz biz, gece gündüz demeyeceğiz çalışacağız" diye konuştu.

Özhaseki, konuşmasının ardından 31 Mart yerel seçimleri için destek istedi.

Programa, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ ile Hak-İş'e bağlı sendikaların üyeleri katıldı. (ANKARA/AA)