Binali Yıldırım'dan cemevine ziyaret: Kardeşliğimize gözümüzün bebeği gibi bakacağız

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Garip Dede Türbesi Cemevi'ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Yıldırım, "Birbirimize çok yakınız, aramıza nifak tohumları sokmaya çalışanlara asla fırsat vermeyeceğiz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Garip Dede Türbesi Cemevi'ni ziyaret etti. Hacı Bektaş-ı Veli'yi Alevilerin de Sünnilerin de sevdiğini söyleyen Yıldırım, çocukluğunun Alevi kültürünün içinde geçtiğini dile getirdi.

'NİFAK TOHUMLARI SOKMAYA ÇALIŞANLARA FIRSAT VERMEYECEĞİZ'

Sünni ve Alevilerin birlikte yaşadığı Erzincan'da doğduğunu hatırlatan Yıldırım, "Birbirimize çok yakınız, aramıza nifak tohumları sokmaya çalışanlara asla fırsat vermeyeceğiz. İstiklal mücadelesinde beraber mücadele ettik, bağımsızlığımızı birlikte kazandık. Ülkemizin kalkınması ve refahı için beraber çalışacağız. Zor zamanda zorlukları paylaştık, sevinçli zamanlarda da sevinçlerimizi paylaşıp çoğaltacağız" diye konuştu.

'BİRBİRİMİZİN KALBİNİ KIRMAYACAĞIZ'

Osmanlı Devleti'nin 600 yıldan uzun bir süre, birçok milleti bir arada tuttuğunu belirten Yıldırım, şöyle devam etti:

"Ne dillerine ne dinlerine ne de kültürlerine karışmış. Böyle olmasaydı bu kadar yıl hüküm süremezdi. İnsanı yücelt ki devlet yücelsin prensibi ile yola çıktı Osmanlı. Biz de onun torunları olarak, Misak-ı Milli sınırları içinde birliğimize, kardeşliğimize gözümüzün bebeği gibi bakacağız. Birbirimizin gönlünü de kalbini de kırmayacağız. Biz de gönül belediyeciliği için şimdi İstanbul'dayız. Dost ve hemşehrilerimizle beraberiz, bu yolda da ilerlemeye devam edeceğiz." (İSTANBUL/AA)