Özhaseki: HDP niye Ankara, İstanbul, İzmir'de aday çıkarmıyor?

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, "HDP niye Ankara, İstanbul, İzmir'de aday çıkarmıyor? Kimi destekliyorlar peki? Bizi mi destekliyorlar? Öyle bir şey yok. Onlarla dişe diş, başa baş mücadele eden insanlarız biz. O zaman kimi destekliyorlar, çok belli" diye konuştu.
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Çorum Osmancıklılar Derneği üyeleri ile Keçiören'deki Yunus Emre Kültür Merkezinde bir araya geldi. ( AA - Anadolu Ajansı )

DUVAR – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, seçim çalışmalarına devam etti. Özhaseki, “Ankara laf olsun diye gezerek, birtakım popülist politikalarla, karşıtlık üzerine kurulmuş ideolojik takıntılarla idare edilecek bir şehir değil. İki dönemdir aday olan arkadaşımız, Melih Bey karşıtlığı üzerinden bir yerlere gelmiş. Bir tane projesi varsa söylesin,” ifadesini kullandı.

Özhaseki, önceki konuşmalarında olduğu gibi “Doğu ve Güneydoğu’da terör örgütü PKK’ya yakın kişilerin iş başına gelmemesi için çalışıyoruz. HDP niye Ankara, İstanbul, İzmir’de aday çıkarmıyor? Kimi destekliyorlar peki? Bizi mi destekliyorlar? Öyle bir şey yok. Onlarla dişe diş, başa baş mücadele eden insanlarız biz. O zaman kimi destekliyorlar, çok belli” diye konuştu.

Özhaseki, “Çıkıp aleni diyemiyorlar ki, biz HDP ile görüşüyoruz, diyemiyorlar. Niye diyemiyorlar. Biliyorlar ki, Ankara, Anadolu’nun ortasında milli ve manevi değerlere bağlı taş gibi bir kent, HDP ile bir ortaklığa hoş bakmaz. Kandilin uzantıları ile bir araya gelmeye hoş bakmaz. Korkularından dolayı bunu söyleyemiyorlar. Gizli saklı görüşüyorlar. Bir taraftan eski tüm militanlar bir taraftan PKKlılar hep birlikte gelmek için çabalıyorsunuz. HDP ile ortaklık yapıyorlar diyorum. Kandil uzantısı lanet PKK’lılarla ortaklık yapıyorlar diyorum. Bunları belgeleri ile beraber götürüp mahkemeye teslim edeceğim. Hodri Meydan!” ifadelerini kullandı.

Yedi kuşak esnaf ailesinden geldiğini belirten Mehmet Özhaseki, 31 Mart akşamından sonra 5 yıl boyunca gece gündüz çalışmaya hazır olduklarını belirterek, ahilerden destek istedi. (ANKARA-AA)