Soylu'dan HDP Milletvekillerine: Sizi yürüten adam değildir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "HDP, bal gibi zillet ve illet ittifakına dahildir, dolayısıyla PKK da dahildir." dedi. Bakan Soylu ,"FETÖ'ye bir büyük operasyona daha hazırlanıyoruz. Bunları kazıyıp bitireceğiz bu ülkede" açıklamasında bulundu.

DUVAR – İçişleri Bakanı Soylu, Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde muhtarlar ve STK Temsilcileri’yle bir araya geldi. Soylu’nun gündeminde HDP’li vekillerin açlık grevindeki Leyla Güven’e destek için yapacakları yürüyüş vardı. HDP’li vekillerin yürüyüşüne izin vermeyeceğini söyleyen Soylu “Şimdi ‘Apo’ içeride diye, güya milletvekilleri yürüyüş yapacaklarmış sağda solda. Sizi yürüten adam değildir” ifadelerini kullandı.

CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’na da değinen Soylu, “HDP, bal gibi zillet ve illet ittifakına dahildir. Dolayısıyla PKK da dahildir” dedi. ‘FETÖ’ operasyonlarının süreceğini vurgulayan Soylu, “FETÖ’ye bir büyük operasyona daha hazırlanıyoruz. Bunları kazıyıp bitireceğiz bu ülkede” şeklinde konuştu.

HDP Hakkari Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven’in, “Abdullah Öcalan’a dönük tecridi protesto etmek için” başladığını duyurduğu açlık grevi eylemi 100. gününe yaklaşıyor. HDP’nin de Güven’in açlık grevi 100. güne yaklaşırken İstanbul’da eylem yapacağı bildirilmişti.

Buna göre HDP, 11 Şubat Pazartesi günü Taksim Meydanı’ndan başlayıp Galatasaray Meydanı’nda sona erecek bir yürüyüş düzenleyecek. Milletvekillerinin de katılacağı duyurulan eylem hakkında HDP şu açıklamayı yapmıştı: “11 Şubat Pazartesi günü saat 11.00′ de İstanbul Milletvekillerimiz Taksim Hill Otelde buluşarak hemen akabinde saat 11.30′ da Taksim de tecride ilişkin yürüyüş gerçekleştireceklerdir.” (HABER MERKEZİ)