Alper Taş CHP adaylığını anlattı: Canan Kemal Bey'le kavgalı, bize teklif Canan'dan geliyor

CHP Beyoğlu Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş: Canan zaten Haziran Hareketi'nde birlikte çalıştığımız bir arkadaşımızdı. Ancak tam teklifi getirdiği sırada Kemal Bey'le arasında anlaşmazlık olduğu hatta istifa ettiği gündemdeydi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP'den Beyoğlu Belediye Başkanlığı'na aday olan ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş adaylık sürecinin nasıl gerçekleştiğini anlattı. Daha önceki seçimlerde CHP'den gelen iki teklifi reddettiklerini belirten Taş, bu defa da şahsen çok sıcak yaklaşmadığını söyledi.

Kendisine ilk teklifin geçen hafta pazartesi günü CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından getirildiğini belirten Taş, T24'ten Şirin Payzın'a yaptığı açıklamada, "Canan zaten Haziran Hareketi'nde birlikte çalıştığımız bir arkadaşımızdı. Ancak tam teklifi getirdiği sırada Kemal Bey'le arasında anlaşmazlık olduğu hatta istifa ettiği gündemdeydi. Yani Canan, Kemal Bey'le kavgalı, bize teklif Canan'dan geliyor... Daha sonra Kemal Bey'den de teklif geldi. Biz görüşmeye giderken telefonumuza mesaj yağmaya başladı. Kemal Bey Fox TV'de aday olabileceğimizi açıklamış. Çok yoğun destek geliyordu. Hatta tehdit edenler de oldu 'gene aday olmazsan kafanı kırarız' diye..." şeklinde konuştu.

'KILIÇDAROĞLU FIRSAT SUNDU'

Teklifin Beyoğlu olmasının da kabul etmelerinde etkili olduğunu belirten Taş, CHP'nin daha sol bir politikayla halkın karşısında çıkmasının kendileri için de önemli olduğunu söyledi. Alper Taş, "Sayın Kılıçdaroğlu bize ÖDP olarak Beyoğlu'nda çalışma fırsatı sundu" dedi.

Nejat İşler'den Alper Taş mesajı!Nejat İşler'den Alper Taş mesajı!