Destici: Su kullanım bedelleri BBP'li belediyelerde yarı fiyatına indirilecek

Aday tanıtı toplantısında konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, kazandıkları belediyelerde su ve ulaşım fiyatlarında indirim yapacaklarını söyledi. Destici, "Vatandaşlarımızın tüm harcamaları anında takip edebildikleri bir sistem meydana getireceğiz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Büyük Birlik Partisi (BBP), yerel seçimler öncesi 170 belediye başkan adayını tanıttı. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel seçimde kazandıkları belediyelerde su kullanım bedellerinde yarı yarıya, ulaşımda ise yüzde 20 indirim yapılacağını söyledi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara'da partisinin "Yerel Seçim Kampanyası ve Aday Tanıtım Toplantısına" katıldı.

Toplantıda konuşan Destici, "Su kullanım bedelleri BBP'li belediyelerde yarı fiyatına indirilecektir. BBP'li belediyeler seçildiği ve göreve başladığı anda ulaşımda da yüzde 20 indirim yapılacaktır. Her belediyemiz kendi engelli çalışan sayısının 2 katı kadar arkadaşımızı istihdam edecek ve böylece bir nebze de olsun adaleti tesis etmeye çalışacaktır" dedi.

'TÜM HARCAMALARIN TAKİP EDİLDİĞİ BİR SİSTEM GETİRECEĞİZ'

"Hizmetlerin dengeli şekilde dağıtıldığı ve adaletin tesis edildiği belediyeciliği" 15 başlıkta topladıklarını anlatan Destici, şöyle devam etti:

"Yerel yönetimlerde vatandaşlarımıza layık olan, değişen çağ ve koşullara uyum sağlayan, şeffaf, akılcı, tutumlu ve çevreyle barışık belediyeler hedefimizi geliştireceğiz. Belediye kaynaklarını kullanırken kuruşu kuruşuna hesap verildiği, vatandaşlarımızın tüm harcamaları anında takip edebildikleri bir sistem meydana getireceğiz."

'DERSİMİZE ÇALIŞTIK'

Yerel yönetim çalışmalarında çevreci ve kalkınmacı olacaklarını söyleyen Destici, "Dersimize çalıştık. Mahalle mahalle, sokak sokak, tüm meselelere hakim ve bunları çözmek için kendini millete adayan bir anlayışla milletimizin önüne çıkıyoruz. Büyük Birlik Partisi'nin önceliği vatan, bayrak, ezan, devlet ve millettir. Hiçbir makam ve mevki bu değerlerin üzerinde değildir, olmayacaktır" diye konuştu.

CHP'YE TUNÇ SOYER TEPKİSİ: 'BABAMLA ÖVÜYORUM' DİYORSA HESAP SORULUR

CHP'nin Tunç Soyer'i İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak göstermesine tepki gösteren Destici, şunları söyledi:

"1980 darbesinde biz, ülkücü camianın liderleri ağır işkenceler gördü, onlarca yıl haksızca hapislerde tutuldu. İşkencelerle öldürüldü. 100 binlerce ülkücü devletten uzaklaştırıldı. Her darbe döneminin öne çıkan hukukçuları vardı. 1980 darbesinin öne çıkan zalim hukukçularından biri de Nurettin Soyer'dir. Biz onun yaptığı zalimlikleri pek çok ülkücü ağabeyimizden dinledik. Onun hazırladığı iddianamelerle 220 ülkücünün idamını istediğini biliyoruz. 'Babanın hesabı oğuldan sorulmaz' diyorlar, oğul çıkıp 'babamla övünüyorum' diyorsa bal gibi sorulur. Onu aday yapandan da sorulur."

Destici'nin konuşmanın ardından BBP'nin Türkiye genelindeki 170 belediye için başkan adaylarının tanıtımı yapıldı. Yerel seçim kampanya sloganının ise "Özümüz Millet, Sözümüz Hizmet" olarak açıklandı. (ANKARA/DHA)