CHP'li Aytuğ Atıcı'dan 'Televizyon'da HDP'li niye yok' tepkisi

CHP'nin önceki dönem Mersin milletvekili Aytuğ Atıcı, HaberTürk'deki 'HDP'liler kime oy verecek?' tartışmasına katılarak HDP'lilerin neden televizyonda yer almadığını sordu. Atıcı, "Şuradaki bir sandalyede bir HDP'liyi bile oturtamıyorsak ya HDP'yi konuşmayacağız ya da konuşacaksak da HDP adına konuşacak bir insanı buraya davet etme nezaketini göstereceğiz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, HaberTürk'te katıldığı bir programda HDP üzerine yapılan bir tartışmaya tepki gösterdi.

'HDP seçmeni kime oy verecek?' tartışmasının yapıldığı esnada Atıcı, program sunucusunu "Siz dahil 7 kişi burada HDP'nin ne yapacağını tartışıyor" diyerek televizyonda neden HDP'lilerin olmadığını sordu: "Burada bir HDP'li yok. Bunu yadırgadığımı ifade ederim, açık ve net bir şekilde. Şuradaki bir sandalyede bir HDP'liyi bile orturtamıyorsak ya HDP'yi konuşmayacağız ya da konuşacaksak da HDP adına konuşacak bir insanı buraya davet etme nezaketini göstereceğiz. Bunu da size bir eleştiri olarak lütfen kabul edin." (HABER MERKEZİ)