CHP-İYİ Parti 5 ilçede anlaşamadı

CHP ve İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı bazı ilçelerde anlaşamadı. Kulis bilgilerine göre Ankara’nın Etimesgut, Muğla’nın Bodrum, Denizli’nin Pamukkale, Kocaeli’nin Çayırova ve Bursa’nın Osmangazi ilçelerinde uzlaşma sağlanamadı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP ve İYİ Parti yerel seçimler için iller bazında uzlaşmaya varırken, bazı ilçelerdeki anlaşmazlık giderilemedi.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın aktardığına göre iki parti arasındaki görüşmeler tamamlanırken, iş birliğinin kapsamına ilişkin bir protokol hazırlığı yapılıyor. İki parti arasında, bazı metropol ilçelerde çıkan görüş ayrılığında hâlâ bir sonuç alınamadığı belirtilirken, bu konuda iki parti liderinin devreye girdiği öğrenildi.

Kulis bilgilerine göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, telefonla görüştü. İki liderin görüşmede görüş ayrılığı yaşanan ilçelerle ilgili değerlendirme yaptığı öğrenildi.

İki parti arasında Ankara’nın Etimesgut, Muğla’nın Bodrum, Denizli’nin Pamukkale, Kocaeli’nin Çayırova ve Bursa’nın Osmangazi ilçelerinde uzlaşı çıkmadı.

İki partinin İstanbul ve İzmir’in ilçeleri konusunda da bir anlaşma sağlayamadığı belirtiliyor.