Mansur Yavaş: Kültür mirasımızı yeniden canlandıracağız

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş, Ankara Kalesi çevresindeki esnafı ziyaret etti.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - CHP ve İYİ Parti'nin ortak Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart'taki yerel seçim çalışmaları kapsamında Ankara Kalesi ve çevresinde ziyaretlerde bulundu. İş yerlerine konuk olan Yavaş sohbet sırasında Ankaralıların sorunlarını da dinledi.

'TARİH VE KÜLTÜR MİRASI HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMELİ'

Ziyareti sırasında Ankara Kalesi esnaflarının sorunlarını dinleyen Mansur Yavaş, sorunların çözümü konusunda projeler ürettiklerini belirtti. Yavaş, "İnşallah 1 Nisan’dan itibaren vakit kaybetmeden bu projeleri hayata geçireceğiz. Ankara’nın merkezinde yatan tarih ve kültür mirasının bir an önce hak ettiği değeri görmesi gerekiyor" dedi.

'ESKİ GÜNLERİNDEN DAHA İYİ OLACAK'

Projelerinin gerçekleştirmeleri durumunda daha fazla turist gelebileceğini söyleyen "Bir zamanlar Ankara’nın en önemli değerlerinden olan bu bölgeyi, esnafımızla el ele verip, çevreci ve turizm odaklı bir anlayışla eski günlerinden daha iyi bir seviyeye taşıyacağız. Ulus projesiyle, Hamamönü’yle birleştirerek bölgeye çok turist çekebileceğimizi düşünüyoruz. Ankara’nın kaynaklarını sadece Ankara’ya aktaracağız ve kültür mirasımızı yeniden canlandıracağız” ifadelerini kullandı. (DUVAR)