Mustafa Bozbey: Muharrem İnce'den taktik almak için buluştuk

Muharrem İnce, CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’i ziyaret etti. Bozbey, İnce'den seçim taktiği almak için bir araya geldiklerini söyledi.

DUVAR – CHP’nin eski cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, partisinin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’e destek ziyareti gerçekleştirdi. İnce, Bozbey’in seçimi kazanacağından emin olduğunu belirtti. İnce, “Benim kulağım deliktir, Bursa’da ilginç bir hava esiyor” dedi.

Muharrem İnce, CHP’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i, Nilüfer Belediye binasında ziyaret etti. Mustafa Bozbey’e moral ziyaretinde bulunan İnce, Bozbey’in her zaman yanında olduğunu belirtti.

Bursa’yı Bozbey’in kazanacağına iddiaya bile girebileceğini söyleyen İnce, “Benim kulağım deliktir, Bursa’da ilginç bir hava esiyor. 7’den 70’e herkes Bozbey diyor” şeklinde konuştu.

“Bugünlerde televizyonlarda gerçekler konuşulmaz” diyen İnce, “FETO iadesi konuşulur, sınır ötesi harekat, asgari ücret zammı, indirim konuşulur. 31 Mart’tan sonra indirim konuşulmaz, kaşıkla verdiklerini kepçeyle alacaklar. TÜİK, mesela Kasım ve Aralık enflasyonunu eksi çıkardı. Rezaleti görüyor musunuz? Enflasyon için 81 milyondan bir kişi eksi diyebilir mi?” ifadelerini kullandı.

‘BU SEFER DE MİLLET DERS VERMEZSE YAPACAK BİR ŞEY YOK’

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) ve yargıyı eleştiren Muharrem İnce, şunları söyledi:

“YSK var bir de. Mühürsüz oyları geçerli sayan, görev süreleri bir yıl uzatılan. Türkiye’de bir yargı var evlere şenlik bir yargı, bu yargının yargılanması gerekiyor. Eren Erdem arkadaşımıza ne olduğunu biliyorsunuz, tahliye edildikten hemen sonra tutuklama kararı çıkıyor. Amerikalı rahibe ne oldu peki, mahkeme sonucu kesinleşmeden uçak hazır bekliyordu. Demek ki bir şeyler için birilerine söz vermişsiniz. Rahibin başına neler geldiğini hepimiz biliyoruz. Böyle bir ortamda seçime gidiyoruz. Bu sefer de bu millet ders vermezse yapacak bir şey yok artık.”

İnce, “Ayrıca bu dersi verirken de Nilüfer gibi bir ilçeyi 20 yıl yönetip burayı Türkiye’nin göz bebeği haline getiren Bozbey’e güveniyoruz. Eksik kaldığı herhangi bir yerde emrindeyiz ve sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

Muharrem İnce’den taktik almak için buluştuklarını belirten Mustafa Bozbey, “Çok önemli bir seçime gittiğimizin farkındayız. Yapacağımız bu yerel seçim sonucunda inanıyorum ki Türkiye’nin kentleri gülümseme adına bir başlangıç yapacak. En başta Bursa gülümseyecek” şeklinde konuştu. (BURSA/DHA)