İYİ Parti adayı Pervin Poyrazoğlu: İnancımın adaylıkla alakası yok

Yalova'da, İYİ Parti Koru Belde Belediyesi Başkan Adayı Pervin Poyrazoğlu'na tanıtım toplantısında inancıyla ilgili soru yöneltildi. Poyrazoğlu, "İnancımın belediye başkan adaylığıyla bir alakası yok. Bu sadece performansımın yüksek oluşundan dolayı" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yalova'da, İYİ Parti'nin Koru Belde Belediyesi Başkan Adayı Pervin Poyrazoğlu oldu. Poyrazoğlu, dini inancıyla ilgili bir soruya, "Benim inancımın belediye başkan adaylığıyla bir alakası yok. Bu sadece performansımın yüksek oluşundan dolayı" yanıtını verdi.

İYİ Parti Çınarcık ilçe binasında bugün düzenlenen törenle Koru Belde Belediyesi başkan adayının Pervin Poyrazoğlu olduğu açıklandı.

Poyrazoğlu, İYİ Parti’den Hıristiyan bir aday gösterilmesiyle ilgili soruya, “Beni gayrimüslim bir belediye başkan adayı olarak göstermediler. Beni Pervin Poyrazoğlu olarak gösterdiler. Nasıl işleri kısa zamanda halledebileceğimi bildikleri için aday gösterdiler. Benim inancımın belediye başkan adaylığıyla bir alakası yok. Bu sadece performansımın yüksek oluşundan dolayı” yanıtını verdi.

'GAYET SAĞLAM BİR SOYAĞACIM VAR'

"Benim için mühim olan Koru beldesine nasıl hizmet verebiliriz, nasıl daha iyiye taşıyabiliriz" diyen Poyrazoğlu, şunları söyledi:

"Yıllarca andımızı okuduk. Ben mutlulukla her zaman çıktım, 'Ne mutlu Türk’üm diyene' dedim. Benim gayet sağlam bir soyağacım var. Giritliyiz. Yani muhacir bir aileyiz. Bir tarafımız Pazarcıklı. Korulular da muhacir ben de muhacirim. Çok da mutlu bir insanım. Bu ülkeyi çok seviyorum. Hiçbir şeyi, hiçbir yeri, hiç kimseye değişmem. O yüzden bir gün desinler ki bir kadın vardı, belediye başkanı olmuştu ve o bunları bunları yapmak istedi ve yaptı, desinler. Zaten yapacağım. O kadar da iddialıyım.”

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Mehmet Çam da "Biz Yalova’da, beldelerimizde, ilçelerimizde yeni hareketiz. O hareketin adı İYİ Parti. İyilerin hareketi. Bu iyilerin hareketi, tüm siyasi kesimlerden, siyasi düşüncesi ne olursa olsun bu hareketin içinde, mezhebine, meşrebine, dinine, şuyuna buyuna bakmaksızın, 'bu vatan için ne yapabilir' diyen bir hareketin adıdır" dedi. (YALOVA/DHA)