Destici: Ağrı'da AK Parti'yi destekleyeceğiz, Tutak'ta da bizi desteklesinler

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel seçimde Ağrı Belediyesi için AK Parti'yi destekleyeceklerini söyledi. Destici, "Ağrı'da biz rahatlıkla AK Parti'yi destekleyebiliriz, destekleyeceğiz. Ama isteriz ki; Ağrı’nın Tutak ilçesinde AK Parti ve MHP bizi desteklesin. O belediyelerin tekrar PKK'nın eline geçmemesi lazım" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensupları ile bir araya geldi.

Yerel seçim öncesi partisinin tutumu hakkında bilgi veren Destici, "Bazı hassas olduğumuz bölgeler var. Örneğin, Ağrı'da biz rahatlıkla AK Parti'yi destekleyebiliriz, destekleyeceğiz. Ama biz isteriz ki; Ağrı’nın Tutak ilçesinde AK Parti ve MHP bizi desteklesin. Diğer siyasi partiler bizi desteklesinler. O belediyelerin tekrar PKK'nın eline geçmemesi lazım. Bu konuda hepimizin duyarlı olması lazım" diye konuştu.

'CUMHUR İTTİFAKI'NIN RUHUNA SADIĞIZ'

Diğer yerlerde seçime kendi adaylarıyla gireceklerini belirten Destici, "Bunun istisnası olan yerler olacaktır. Biz Cumhur İttifakı'nın bir parçasıyız. Cumhur İttifakı'nın ruhuna sadığız. Bu hafta sonu Pazar günü hem il başkanlarımız, merkez karar yönetim kurulu üyelerimizle bir değerlendirme toplantımız var. İnşallah ondan sonra adaylarımızı da kamuoyuna açıklamaya başlayacağız" dedi.

'GÖRÜŞMELER VE TEMASLARDAN OLUMLU SONUÇ ÇIKACAK'

Mustafa Destici, "İttifak görüşmelerinde somut bir temasınız oldu mu?" sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

"Arkadaşlarımız görüşüyorlar. Bu hususla ilgili birkaç görüşme yapıldı. Yapılan çalışmalar kendilerine sunuldu. Temaslarımız devam ediyor. Önümüzdeki günlerde de devam edeceğini temenni ediyorum. Daha listelerin verilmesine 39 gün var. İnşallah bu görüşmeler ve temaslardan olumlu sonuçlar çıkacağını ümit ediyorum. Karar aşamasına doğru yaklaşılmış bulunuyor. Üzerimize düşecek miktarın ötesinde bir fedakârlık yaparak, çalışmalarımız sunduk. Bir seçim işbirliği gerçekleşecek ise BBP'nin kendi adıyla ve amblemiyle seçime katılacağı yerler olmalıdır. Ben olacağına da inanıyorum." (ANKARA/DHA)