Yaşar Yıldırım: Bütün suçlamalara rağmen Cumhur İttifakı devam ediyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Cumhur İttifakı'nın arkasında olduklarının söyledi. Yıldırım, "Bütün suçlamalara rağmen, bütün saldırılara rağmen, bütün yanlış anlamalara rağmen Cumhur İttifakı devam etmektedir" diye konuştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Tokat'ta yaptığı konuşmada Cumhur İttifakı'nın devam ettiği belirtti. Yıldırım, "Bütün suçlamalara rağmen, bütün saldırılara rağmen, bütün yanlış anlamalara rağmen Cumhur İttifakı devam etmektedir. Cumhur İttifakı ile ilgili atmış olduğumuz imzanın arkasında duruyoruz" dedi.

MHP Tokat İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Divan Toplantısı kent merkezinde bir otelde yapıldı. Toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP MYK Üyesi Volkan Duru, Özgür Bayraktar, MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan ve partililer katıldı.

'SEÇİMDEN SONUÇ ALMAMIZ LAZIM'

Toplantıda konuşan MHP Genel Başkan Yardımcı Yaşar Yıldırım, bütün illerde seçime hazır olduklarını söyledi. Yıldırım, "Tokat'ta, Amasya'da, Ankara'da, İstanbul'da da her yerde seçime hazır giriyoruz. Seçimden sonuç almamız lazım" dedi.

"MHP bu ülkenin birliğini, beraberliğini, güvenliğini ve geleceğini hep ön plana almıştır" diyen Yıldırım, Cumhur İttifakı'yla ilgili şunları söyledi: "Bütün suçlamalara , saldırılara ve yanlış anlamalara rağmen Cumhur İttifakı devam etmektedir. Cumhur İttifakı ile ilgili atmış olduğumuz imzanın arkasında duruyoruz."

'FETÖ İLE YAN YANA OLANLAR BİZİM DURUŞUMUZA GELDİ'

"MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin FETÖ ile hiçbir zaman yolunun kesişmediğini" söyleyen Yaşar Yıldırım, "10 sene evvel FETÖ'ye kanaatimiz ne ise, bugün de FETÖ hakkında kanaatimiz aynıdır. Duruşumuz aynıdır. Şeklimiz şemalimiz aynıdır" diye konuştu ve sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ama FETÖ ile yan yana olanlar, FETÖ'ye methiyeler düzenler, onu görmüş bizim yanımıza gelmişler. Bizim duruşumuz gibi durmaya başlamışlar. Şimdi biz FETÖ'yü sevenlerin yanına mı geldik yoksa FETÖ'yü sevenler FETÖ'yü gördü bizim yanımıza mı geldi? Siyaseten kim kimin yanına geldi? Kim kimin arkasına takıldı? Eğriye eğri, doğruya doğru. Bunu unutmayalım." (TOKAT/DHA)