Binaenaleyh sağa 'yeni' parti geliyor!

Eski AP'liler ve DYP'liler, ‘Demirel ruhunu’ yaşatacak yeni bir parti kurma hazırlığı yapıyor. İlk toplantı 20 Ekim'de düzenlenecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Siyasette 'Süleyman Demirel ruhunu canlandırmak' amacıyla Adalet Partisi ve Doğru Yol Partisi'nin eski milletvekilleri, bakanları, parti yöneticileri 20 Ekim’de Adana’da toplanacak.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre AP ve DYP'de bakanlık, milletvekilliği yapmış, yöneticilik görevlerinde bulunmuş olanlar "Süleyman Demirel'in ilkeleri etrafında birleşip" yeni bir parti kurma arayışına girdi. Demokrat Parti Seyhan İlçe eski Başkanı Emin Atasever, 20 Ekim'de Adana'da yapılacak toplantının,  'Süleyman Demirel'i anma ve anlama', 'Toprağın tohumla buluşması', 'Vatan toprağında yeniden yeşerme' olduğunu söyledi.

‘ANADOLU ATEŞİNİ YAKACAĞIZ'

Atasever, “Demokratlar, cumhuriyetçiler, milliyetçiler, Demirel ve büyük Türkiye sevdalıları Adana'da bir araya geleceğiz. Amacımız Demirel'den bir şey çıkarıp yeniden onun misyonunu tüten baca haline getirmek. Anadolu Ateşini yakacağız” dedi.

'BİZİM CAMİA DA KENDİ PARTİSİNİ ARIYOR'

Ulaştırma ve Bayındırlık eski bakanlarından Yaşar Topçu, 'Demirelciler, Demirel dostları ve onun takipçileri' olarak toplantı sonunda bir bildiri yayımlanacağını belirtti ve “Bunun arkasında partileşme arzusu var. Bizim camia da kendi partisini arıyor. Bize gelen beyanlarda hep ‘mevcut siyasi partilerde kendimizi bulamıyoruz' deniliyor. Onun için kendi partimizi vatan sathında yeniden yeşertmek talepleri hep öne çıkıyor. Gördüğümüz kadarıyla halk da bu yönde beklentiler var. Bu toplantı hiçbir siyasi partiye yönelik eleştiri ve kavga içermeden kendi misyonumuzun ‘Demirel ruhu' olarak yeniden hayata döndürülmesini konuşmak için yapılıyor.”