Eren Erdem'den CHP'ye: Tutuklanan biz değil CHP

CHP'nin tutuklu eski milletvekili Eren Erdem, CHP'nin 29 Ağustos'ta yaptığı Parti Meclisi toplantısına bir mektup gönderdi. Eren Erdem mektubunda “Tutuklanan Eren Erdem ya da Enis Berberoğlu değildir. 95 yıllık çınarın, CHP’nin en üst karar organının bizzat kendisidir” ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP’nin, tutuklu Parti Meclisi üyesi, eski İstanbul Milletvekili Eren Erdem, 29 Ağustos’ta yapılan Parti Meclisi toplantısına bir mektup göndererek “Tutuklanan Eren Erdem ya da Enis Berberoğlu değildir. 95 yıllık çınarın, CHP’nin en üst karar organının bizzat kendisidir” dedi.

Hürriyet gazetesinden Rıfat Başaran'ın haberine göre Erdem’in Silivri Cezaevi’nden gönderdiği mektubunda, “Bugün CHP’nin bir milletvekili, bir PM üyesi tutsaktır, esirdir. Bu gerçeği hepinizin net şekilde gördüğünü düşünüyorum. Halkımız, emperyalizmin dayatmalarına ve içerideki baskıcı rejimin zorbalığına mecbur değildir. Bu kilidi kırıp demokrasi kapısını açacak tek güç CHP’dir. Bunu ancak hep birlikte başarabiliriz. Bir ordu düşünün ki, savaş alanında yaralı askerini geride bırakıp, ganimet için taarruz edip savaşı kazansa dahi aslında her şeyi kaybetmiştir. Ve yine bir ordu düşünün ki, burnu kanayan bir askerin dahi yarasına merhem arayan komutanının öncülüğünde, bir muharebeyi kaybetse dahi savaşı muhakkak kazanacaktır. İşte Mustafa Kemal Atatürk, bu örneklerden ikincisini tatbik edenlerdendir. Bugün burada yazdığım mektup ile hem tarihe hem parti hafızamıza hem CHP tutanaklarına not düştüğümün farkındayım. Parti Meclisimizin bugünden itibaren sırtındaki büyük sorumlulukların ağırlığını taşıyabilecek bir mücadeleye girişmesini umuyorum.”