Haydar Baş: Türk adaletine güvenimiz tam

BTP Genel Başkanı Haydar Baş, yargılandığı dava hakkında açıklama yaptı. Baş, "Mustafa Eraslan'ın ortaya koyduklarının tamamı yalandır ve iftiradır. Türk adaletine güvenimiz tamdır" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, hakkındaki davayla ilgili yaptığı açıklamada, tutanakların aslına uygun olmayan şekilde basına yansıdığını savundu. Baş, "Yargı süreci devam ettiği için dava konusu ve içeriği hakkında bilgi vermeyi uygun görmüyoruz. Türk adaletine güvenimiz tamdır" dedi.

'ADALET YERİNİ BULACAKTIR'

BTP Genel Başkanı Haydar Baş hakkında, 10 yıl hapis cezası talebiyle dava açıldı. Mal varlığına tedbir konulan Baş'ın yurt dışına çıkışı yasaklandı.

Davayla ilgili yazılı açıklama yapan Haydar Baş, "Haber konusu edilen Dr. Mustafa Eraslan ile aramızdaki ihtilafta da adalet yerini bulacaktır. Yargı süreci devam ettiği için dava konusu ve içeriği hakkında bilgi vermeyi uygun görmüyoruz" ifadelerini kullandı.

Haydar Baş’ın mal varlığına el konuldu!Haydar Baş’ın mal varlığına el konuldu!

'BÜYÜK BİR OYUNUN İÇİNE ÇEKİLMEK İSTENİYORUZ'

Dava tutanaklarının aslına uygun olamayan şekilde basında yer aldığını öne süren Baş, şöyle devam etti:

"Devam eden davanın tutanak kayıtlarının dosya içeriğine ve aslına aykırı şekilde basına yansıması, bir kez daha büyük bir oyunun içine çekilmek istendiğimizi gösteriyor. Büyük Türk milleti şahsımı ne bir dava dosyasıyla, ne de basit oyunlarla tanıyacak. Zaten Mustafa Eraslan'ın ortaya koyduklarının tamamı yalandır ve iftiradır. Biz ömrümüzü adadığımız Türk milleti ve devleti için yapmak istediklerimiz ile zaten gözler önünde ve gönüllerdeyiz. Türk adaletine güvenimiz tamdır." (İSTANBUL/DHA)