Soylu: Cumhurbaşkanımızın gözü 2014’te Hatay’da kaldı

İçişleri Bakanı Soylu, Hatay'da AK Partililere seslendi. Yerel seçimlere yönelik mesajlar veren Soylu, "Bizim gözümüz de, büyük liderimiz cumhurbaşkanımızın gözü de 2014’te Hatay’da kaldı" dedi. Hatay'da 2014'teki seçimler öncesi CHP'ye geçen AK Partili belediye başkanı seçimi kazanmıştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay'da temaslarda bulundu. İlk olarak Hatay Valiliği’ni ziyaret eden soylu burada basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, Afrin ve İdlib bölgesi ile Amanoslar'da yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Toplantıya, Hatay Valisi Erdal Ata, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Çardakçı, 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yavuz, Afrin Mülki İdari Amiri Şenol Bozacıoğlu, Müsteşar Yardımcısı İsmail Çataklı, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Afrin Genel Koordinatörü Nursal Çakıroğlu, Cinderes-Şeyh Hadid Mülki İdare Amiri Orhan Aktürk katıldı.

'ÖNÜMÜZDE BİR SINAVIMIZ VAR'

Bakan Soylu, valilik ziyaretinin ardından AK Parti Hatay İl Başkanlığı’na geçerek partililerle bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada, yerel seçime yönelik mesajlar veren Soylu, şunları söyledi:

"Önümüzde bir sınavımız daha var o da yerel seçimler. Çok çalışacağız, çok gayret göstereceğiz, çok mücadele edeceğiz ve yerel seçimlerde 2019 ile 2024 arası beş yıl boyunca bu ülkede tecrübesiyle, bilgisiyle, anlayışıyla birlikte nasıl yerel yönetimleriyle yeni hükümet sistemiyle birlikte hizmet vatandaşımızla birleştirilir, milletin nasıl hizmetkarı olunur, bunu hep birlikte göstereceğiz" dedi.

'NE DERSENİZ EMRİNİZE AMADEYİM'

"Bazen insan olarak nasıl bizim beklentilerimiz varsa büyük liderlerin de beklentileri vardır" ifadelerini kullanan Bakan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim gözümüz de, büyük liderimiz cumhurbaşkanımızın gözü de 2014’te Hatay’da kaldı. Şimdi onu 2019’da; şu seçimde elde ettiğiniz birincilikle başarıyla birlikte 2019’da Türkiye’de büyük bir hizmette buluşturmanın Hatay’a yapılacak yatırımlarla geleceğe ait güzel anlayışla ve bu ak davayla birlikte buluşturmanın zamanıdır. Şimdi şöyle önemli olan uçağın burnunu yukarı kaldırmaktır. Siz işin çoğunu gördünüz inşallah yerel seçimlerde, şunu söylüyorum, sözümüzde sözdür; Allah gelmek nasip etsin. Bana kahveye gir kahveye gir, eve gir eve gir, şöyle yap şöyle yap, şöyle git şöyle git deyin. Ne derseniz emrinize amadeyim. Bu teşkilatın burada büyük bir zafere imza atacağına inanıyorum."

AK PARTİLİ BAŞKAN CHP'YE GEÇMİŞTİ

2014'teki yerel seçimler öncesi, Hatay'ın AK Partili Belediye Başkanı Lütfü Savaş, partisinin kendisini yeniden aday göstermeyeceğini anlayınca CHP'ye geçmişti. CHP adayı olarak yarışa giren Savaş, Hatay belediye başkanlığı seçimini kazanmıştı. (DHA/HABER MERKEZİ)