Aksünger’den Kılıçdaroğlu’na çağrı: Kurultayı toplayın

CHP'nin kurultay yanlısı PM üyesi Erdal Aksünger, Kılıçdaroğlu’na “Sayın Genel Başkanım, giderek sertleşen bu süreci lütfen bitirin, imzaları beklemek yerine kurultay delegelerinin taleplerine sahip çıkın, olağanüstü kurultayı toplayın” çağrısında bulundu.  

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Olağanüstü Kurultay tartışmaları yaşanan Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kurultay yanlısı Parti Meclisi üyesi Erdal Aksünger, Parti Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Aksünger, 24 Haziran seçimlerinde sadece seçimin kaybedilmediğini, süreç iyi yürütülemediği için CHP’yi destekleyen milyonlarca insanı hayal kırıklığına uğrattıklarını ifade etti. Aksünger, “Bu gerçekle yüzleşmeden yerel seçimlere gitmenin bizi daha ağır bir yenilgiye taşıyacağını gördüğümüz için değişim istiyoruz” dedi.

Aksünger, sözlerine şöyle devam etti;

MERKEZ  SAĞA YASLANARAK BAŞARILI OLUNMAZ: Bu seçimde bir kez daha merkeze ve sağa yaslanarak başarılı olunmayacağını gördük. Aynı şeyleri yapıp, farklı sonuç alınamayacağını söylemekten bıktık. Genel Başkan şuan yaşadığımız tartışmalara meydan vermeden değişim talebiyle partiyi kurultaya götürseydi, şimdi ne imza tartışması ne de parti içinde istenmeyen kutuplaşmalar yaşanırdı. Partimiz zaman kaybetmez, partide tek adam olmanın yolunu açan tüzüğü demokratikleştirir ve parti içi demokrasiyi işletirdik. Ve biz şimdi siyaset yapma tarzımızı değiştirmeyi ve yerel secimler dahil geleceğimizi planlamayı konuşuyor olurduk!”

DEĞİŞİM PARTİMİZİ İKTİDARA TAŞIMAK İÇİN GEREKLİ: Çok açık ki CHP'de kurultay tartışmaları kişisel değil, örgütsel ve siyasidir. Değişim kişilere makam aramak değildir. Değişim, partimizi iktidara taşımak için gereklidir

'MİLLET İTTİFAKINA GÖSTERİLEN SEVGİ BİZE GÖSTERİLEDİ’

PM üyesi Aksünger, Kurultay tartışmalarının ve delegelere yapılan baskının parti içerisindeki yoldaşlık ilişkisine de zarar verdiğini kaydetti.

Aksünger, “Partimizin merkezinde oturan arkadaşlarımız kendilerini ‘ev sahibi’, kendileri gibi düşünmeyenleri de ‘misafir’ olarak görüyor. Oysa sosyal demokrat bir partide kendisini ev sahibi, başkasını misafir görenler sosyal demokrat olamazlar! Millet İttifakı’nda yer alan partilere gösterilen sevginin, toleransın bin de biri bile olağanüstü kurultay isteyen partililere gösterilmiyor!” dedi.

‘GENEL BAŞKAN KURULTAYA GİTMELİ’

Aksünger, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yeterli imza toplanması beklenmeden kurultaya gitme çağrısında da bulundu.

Aksünger, bu çağrısını ise “Sayın Genel Başkanım, sizinle uzun süre birlikte çalışan ve size saygı duyan biri olarak giderek sertleşen bu süreci lütfen bitirin, imzaları beklemek yerine kurultay delegelerinin taleplerine sahip çıkın, olağanüstü kurultayı toplayın” sözleriyle yaptı.

Aksünger, delegelere de imzalarına sahip çıkmaları çağrısında bulundu. (Kaynak: MA)