CHP'li Yılmaz: Erdoğan, uğursuz diye 13'ü 12 yaptı

CHP'li Yılmaz: Erdoğan, 13 rakamı uğursuz diye 12. Cumhurbaşkanı diye imza attı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, TBMM'de Basın toplantısı Düzenledi. 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yılmaz herkesin özeleştiri yapması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

"Seçimde muhalefet yenildi. Artık herkesin özeleştiri yaparak, yoluna devam etmesi için güçlenmesi lazım. İç tartışmalar Türkiye'nin gündeminde olmamalıdır. Tayyip Erdoğan'ın kendi dış politikasından bahsetmesi gerekiyor. Kendine göre dostları, düşmanları olacak; devletin çıkarları değil kendi çıkarları söz konusu olacaktır. Şahsi değerlendirmeleri, dostlukları, korkuları, kaygıları dış politikaya damga vuracaktır. Kendisiyle ilgili ortaya çıkacak bir zarar ülkeye rücu etmiş olacaktır. Devletin ali çıkarlarını savunanlar yerine yalakalar çoğalacaktır."

'AKAR HESAP VERMESİ GEREKİRKEN BAKAN YAPILDI'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede Hulusi Akar'ın Milli Savunma Bakanı olmasını eleştiren Öztürk yılmaz, şunları ifade etti:

"Genelkurmay Başkanı olarak sen daha kendi kurumuna sahip olamamışsın, içine ne kadar hain varsa doldurmuşsun, devlet sisteminin içini boşaltmışsın, hesap vermek yerine terfi edip bakan oluyorsun. Bu hiç yakışık alan bir durum değildir. Yeni bir mücadele başlayacaktır, demokrasi mücadelesi başlayacaktır."

'13 RAKAMINI TARTIŞILIR DİYE DEĞİŞTİRDİ:'

Öztürk Yılmaz, bir gazetecinin "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir'de defteri '12. Cumhurbaşkanı' olarak imzaladı. YSK mazbatayı 13. Cumhurbaşkanı olarak hazırlamıştı" demesine üzerine, şu iddiayı ortaya attı: "13 rakamını uğursuz buluyorlar. Zaten dünyada da uğursuzdur. Kendisi de uğursuz olduğu için bu mitolojinin kendisiyle örtüşeceğini düşündü. Bu konunun Türkiye'de tartışılacağını gördü ve ona göre bir düzenleme yaptı. Ona bile karıştı." (ANKARA/DHA)