Kılıçdaroğlu: Özellikle doğu, güneydoğudan gelen şikayetler var

Seçimlerle ilgili "Özellikle doğu, güneydoğudan gelen şikayetler var" diyen Kılıçdaroğlu, kamu görevlilerine çağrıda bulundu: Bir siyasi partinin memuru değilsiniz. Birilerinin baskısı altında kalmayınız.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oyunu Ankara'daki Arjantin Ortaokulu'nda kullandı. Okuldan ayrılırken gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

BAZI BÖLGELERDEN CİDDİ ŞİKAYETLER GELİYOR: Ankara'da ben, eşim ve oğlum az önce oylarımızı kullandık. Genel merkezde arkadaşlarım çalışıyorlar. Türkiye'nin değişik illerinde görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız var. Türkiye'nin genelinde şu ana kadar ciddi bir sorunla karşılaşmadık ama bazı bölgelerde ciddi şikayetler geliyor. Milletvekili arkadaşlarım sorunu çözmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

KAMU GÖREVLİLERİNE ÇAĞRI: Belki bugün öğleden sonra parti sözcümüz basına daha ayrıntılı açıklama yapacak. Bütün kamu görevlilerine açık ve net çağrıda bulunuyorum. Lütfen devlet memuru olduğunuzu unutmayınız. Bir siyasi partinin memuru değilsiniz. Devletin bekası için çalışmak zorundasınız. Birilerinin baskısı altında kalmayınız. Bu konuda gelen şikayetler var. Özellikle doğu, güneydoğudan gelen şikayetler var.

Sandıktaki arkadaşlarımız görevlerini yaptıkları sürece demokrasi konusunda bir kaygımız olmayacaktır. Öğleden sonra arkadaşlar basın ile daha farklı bilgiler paylaşacaklar." (HABER MERKEZİ)