Akşener: Bir hacı olarak gerekeni yaptım

Oyunu İstanbul'da kullanan Meral Akşener, "En önemli kelime hür iradedir. Seçmenin hür iradesinin sandığı yansımasını diliyorum" dedi.
Meral Akşener, oyunu İstanbul Beylerbeyi'nde kullandı.

DUVAR – İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, oyunu İstanbul Beylerbeyi’ndeki Sabancı İlkokulu’nda oy kullandı. Daha sonra kısa bir açıklama yapan Akşener, şunları söyledi:

“Çok farklı bir seçime gidiyoruz. Hem partili cumhurbaşkanını hem de milletvekillerini seçeceğiz. Allah hayırlı uğurlu etsin. Demokrasilerde her şey tartışılır ama sadece hür irade ile seçmenin yaptığı tercihin sandık sonuçlarına itiraz edemezsiniz. Burada en önemli kelime hür iradedir. Hem hayırlı olsun seçimler hem de seçmenin hür iradesinin sandığı yansımasını diliyorum. Biz bunun için elimizden geleni yapacağız. Hayırlı uğurlu olsun, Allah hiçbirimizi utrandırmasın.”

Hemen Ankara’ya gideceğini ve seçim sonuçlarını genel merkezde takip edeceğini söyleyen Akşener, sabah kalktığında ilk ne yaptığı sorusuna da, “Bir hacı olarak gerekeni yaptım” yanıtını verdi. (HABER MERKEZİ)